День української писемності та мови у Тернопільській спеціалізованій школі №3 з поглибленим вивченням іноземних мов цьогоріч пройшов надзвичайно насичено. Розпочався із того, що усі учні та вчителі, за традицією, що вже давно склалась у навчальному закладі, прийшли на уроки у вишиванках. Об 11 годині усі охочі долучились до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності, аби ще раз довести, що українці – нація високої мовної культури та грамотності.
На учнів початкових класів в актовій залі школи о 12-30 чекало свято «Скарбниця рідної мови», яке разом з учнями 3-А класу провели педагоги Наталя Бенцал, Людмила Стасишен та Анеля Махно.
– Свято вийшло цікавим, інтерактивним, насичене різними завданнями для глядачів на тему мови. Звучало багато нових пісень. Усім учасникам дійство надзвичайно сподобалося, – розповідає заступник директора з виховної роботи школи Людмила Стасишен.
Впродовж дня у рекреаційному залі діяла виставка книжок українських авторів «Мова наша стоголоса», яку підготувала бібліотекар Світлана Стасишин. А ще однією «родзинкою» у програмі відзначення Дня української писемності та мови стала виставка стародавніх предметів українського побуту «З бабусиної скрині».
– Аналогічні виставки у нас уже проходили, – говорить Людмила Стасишен. – Але тоді вони були присвячені або лише українським рушникам, або стародавньому одягу. А цього разу ми вирішили поєднати всі ці речі.
Експонатами стали сімейні реліквії учнів, які збереглися у них вдома. Окрім рушників та вишиванок, були представлені старовинні праски, гасові лампи, веретена, посуд, килими та скатерті і навіть гребінь для волокна та збивач для масла. Усі ці речі, які з любов’ю та трепетом залишилися здавна в деяких родинах, принесли до школи діти, батьки і вчителі.
– В кожної речі, яка експонується на виставці, є своя історія. І кожна з них є насправді унікальною. Для багатьох дітей, особливо молодших школярів, вони стали справжнім відкриттям, адже багато хто з них таких раритетів досі навіть не бачив. Отож, саме в цьому і полягала мета виставки – показати дітям давній побут українців. І я переконана, що можливість доторкнутися до історії свого народу, яку вони отримали на цій виставці, закарбується у їхніх душах, – підсумувала Людмила Стасишен.
Завершилися заходи святом для учнів 5-6 класів «Мова моя солов’їна». Підготували дійство учні 5-Б класу та їх педагоги Ольга Гунтик, Лілія Бакало та Анелія Махно. Вікторина та пісні про мову, завдання на знання віршів, народні танці, – глядачам було цікаво і дуже пізнавально.
Олена Лайко, «Тернопільська Липа»
Фото автора