Обдуривши державу, мати двох дітей за півтора року, з 1 січня 2018-го по 30 вересня 2019-го, незаконно отримала понад 26 тис. 625 грн. субсидії нібито як малозабезпечена сім’я.

Усе почалося з того, що мешканка одного із сіл на Лановеччині дізналася: якщо середньомісячний сукупний дохід родини нижчий від визначеного державою прожиткового мінімуму для сім’ї, фізична особа має право на отримання державної соціальної допомоги – субсидії. Щоправда, при цьому існує ліміт стосовно наявного у власності претендента на соцдопомогу майна, а саме: якщо має авто- та/чи мототранспорт, нерухоме майно, земельні ділянки.

Тим часом чоловік обвинуваченої у сусідньому селі успадкував житловий будинок. Однак у гонитві за субсидією жінка подумала, якщо декларацію про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, буде заповнювати вона, тож може сміливо «забути» про хату. Так і зробила – власноруч заповнивши бланк, не вказала нерухомість, якою володів її чоловік. І за результатом перевірки місцеве управління соціального захисту населення з 1 січня по 30 червня 2018 року призначило родині за рахунок коштів із державного бюджету України державну соціальну допомогу як малозабезпеченій сім’ї у розмірі понад 7 тис. 860 грн.

Пів року потому, окрилена успіхом, підприємлива жінка знову подала декларацію, і от на період опалювального сезону (з 1 листопада 2018-го по 30 квітня 2019-го) родині було зайво нараховано вже 10 тис. 455 грн.

Ситуація повторилася навесні 2019 року, відтак із 1 травня по 30 вересня 2019 року сім’я незаконно отримала із держбюджету України 9 тис. 308 грн.

Загалом у період із 1 січня 2018-го по 30 вересня 2019 року у вигляді державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям родина отримала 26 тис. 625 грн.

Напевне, жінка й далі заради субсидії подавала би неправдиву декларацію про доходи та майновий стан, однак у 2019-му відповідальні особи більш сумлінно поставились до своїх обов’язків та значно ретельніше перевірили матеріальний стан родини. Тоді й стало відомо про будинок у селі, що перебував у власності чоловіка декларантки.

За фактами шахрайства (частина 1,2 ст. 190 КК України) було відкрито кримінальне провадження, а невдовзі справу направлено до суду.

Вироком Лановецького районного суду жінку визнано винною. Та оскільки подружжя виховує двох дітей і добровільно повністю відшкодувало завдані збитки, а сама обвинувачена активно сприяла розслідуванню, суд вирішив, що 850 грн. штрафу цілком достатньо, щоби родина відчула відповідальність за скоєний обман (850 грн. штрафу становить 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

Звісно, можна шукати виправдання діям молодиці. Однак чому ж вона не повідомила про нерухомість, що є у власності чоловіка? Бо тоді розмір субсидій став би меншим або взагалі їй би не призначили. А от повертати 26 тис. 625 грн. соціальної допомоги та ще й сплатити 850 грн. штрафу краще?

Джерело: Тижневик “Номер один”