Важко сказати, чи насправді усвідомлювала 31-річна жителька одного із сіл Чортківського району, що робить? У перших числах листопада минулого року під ранок вона вдома народила дитину. Це був хлопчик. Однак радощів материнства породілля не відчула, адже у родині вже виховувалось четверо(!) дітей. Аби немовля не кричало, жінка нагодувала його, а потім закутала у світлу ковдру і задрімала.

Прокинувшись через пару годин, швидко зібралася, поклала пакуночок із сином у зелену поліетиленову сумку, тихенько вийшла з хати й попрямувала до зупинки автобуса. Вийшла у селищі Товсте Чортківського району та попрямувала до покинутого приміщення місцевого молокозаводу. Не дивлячись під ноги, зайшла всередину. Прислухалась, озирнулася, трохи вагаючись, а потім рішуче підійшла до стіни, поставила сумку з тихенько плачучим сином і, не озираючись, швидко поспішила назад.

На щастя, незабаром неподалік проходила місцева жителька. Дівчина почула дитячий плач. Підійшла ближче та помітила сумку. Обережно відкрила, а всередині – немовля. Хутко схопила сумку та побігла до найближчого магазину. Продавщиця з ніжністю взяла на руки малюка й притиснула до грудей. Відчувши тепло, дитина жалісно заплакала. Тож працівники крамниці викликали поліцію, і новонародженого доправили до лікарні. На щастя, хоч малюк і сильно замерз, загрози його життю не було.

Тим часом горе-матір затримали вже наступного дня. Жінка повністю визнала свою провину, але пояснити, чому викинула новонародженого сина, навіть у суді не змогла. Відтак за даним фактом було розпочато кримінальне провадження (ч.2 ст. 135 КК України). Санкція статті передбачає до 3-х років позбавлення волі.

І ось нещодавно у Заліщицькому районному суді прозвучав вирок: багатодітну матір визнано винною та засуджено до 2-х років позбавлення волі. Проте, щоби не залишати напівсиротами чотирьох її старших дітей, суд застосував до горе-матері 1 рік іспитового строку.

Звісно, можна повчати та казати, мовляв, якщо не хотіла дитини, потрібно було залишити сина у «Вікні життя» пологового будинку. Безумовно, жінка винна і все життя буде спокутувати провину. Однак ніхто не згадав про її чоловіка. Чому його не було поруч із дружиною? Може, саме він і залишив новонародженого сина на покинутому заводі? Зрештою, добре, що дитину врятували. Водночас варто придивитись, як це подружжя виховує старших дітей.

Наостанок треба зазначити, що суд також зобов’язав горе-матір сплатити 6 тис. 639 грн. у дохід держави за проведені судові експертизи.

Джерело: Тижневик “Номер один”