Надіятися на бомбосховища у випадку війни тернополянам не варто. Вони – лише для працівників певних підприємств, депутатів, учнів та пацієнтів лікарень, повідомляє сайт 20 хвилин.

Цивільний захист населення, особливо зважаючи на реалії нашої держави та впровадження воєнного стану, – одне з пріоритетних завдань для місцевої влади. У Тернополі діють профільні програми, які регулюють це питання.

Захисні споруди (бомбосховища – авт.), у розумінні багатьох тернополян, – чи не основне на випадок війни, техногенної чи природньої катастрофи. Втім, як випливло під час останньої сесії міської ради, далеко не всі вони в належному стані, а головне – не для всіх.

В Тернополі є 91 об’єкт, який може виконувати функцію бомбосховища. Розташовані вони по всьому місту та на території промислових зон. Їх створювали ще за радянських часів з метою захисту робочих змін, працівників та учнів навчальних закладів, робітників виробничої сфери та інших установ.

– У комунальній власності міста бомбосховищ лише вісім, решта – приватні, – повідомив начальник управління надзвичайних ситуацій Іван Коваль. – Захисні споруди по місту будували не для укриття населення, а для працівників тих чи інших підприємств (наприклад, колишній заводи “Сатурн”, “Комбайновий”, “Оріон”, “Ватра”). Багато з приміщень зараз у непридатному стані.

Отже, вісім об’єктів цивільного захисту населення: на території КП”Тернопільелектротрансу”, третьої лікарні, два – у школах №3, №14, №8, ще один – у приміщенні Тернопільської міської ради , адреса одного об’єкту засекречена, там у випадку небезпеки розташують командний центр. Усі сім – для працівників підприємств, депутатів, учнів чи пацієнтів.

– Для населення передбачені заходи евакуації у села та райони. Хоча ми думаємо над тим, аби в майбутньому використовувати закинуті захисні споруди і для пересічних жителів, – додає Іван Коваль.

З переліком бомбосховищ у Тернополі можна ознайомитись за посиланням ТУТ.

Що робити тернополянам у випадку війни чи інших природних і техногенних катастроф? За дорученням сесії тернопільської міської ради, тепер щорічно під час звітів обслуговуючі підприємства (колишні ЖЕКи) роздаватимуть громадянам інформаційні буклети. Ознайомитися з переліком дій у випадку біди можна і за посиланням ТУТ.

2d3d89c157b5ece8b1852f673e85a1b8

Від admin