Форум “Поруч і разом” зібрав представників національних спільнот, які проживають на території Тернопільщини.
Захід присвятили Дню міжнаціональної злагоди та культурного розмаїття, який цього року відзначаємо в Україні вперше, відповідно до Указу Президента України від 27 грудня 2024 року.
Цей день покликаний вшанувати унікальний внесок національних меншин (спільнот) і корінних народів у загальноукраїнську культурну скарбницю протягом століть.
Як наголосила у своєму виступі директор департаменту культури та туризму Тернопільської ОВА Світлана Байталюк, у Тернопільській області проживають представники 85-ти національних спільнот, які мирно співіснують та співпрацюють між собою, доповнюючи різними барвами палітру культурного різноманіття нашого краю.
“Саме єдність – є нашою могутньою зброєю! Тією зброєю, що підсилює наших захисників, яким ми особливо дякуємо за сьогоднішній наш день і за кожен день нашого життя в цей буремний час війни!“, – наголосила вона.
Присутні на заході представники національно-культурних товариств польської, болгарської, єврейської, угорської національних меншин (спільнот) поділитися своїми думками про важливість плекання міжнаціональної злагоди та підтримки культурного різноманіття.
Їхній доробок, а також екскурс про діяльність національно-культурних товариств німецької, вірменської, азербайджанської спільнот було представлено на експрес-виставці в приміщені обласного краєзнавчого музею.
Тематичними хореографічними композиціями “В’язанка польських танців”, “Ромський танець”, “Балада про Крим” прикрасили свято учасники ансамблю сучасного класичного танцю “Дивертисмент” (художній керівник – Ірина Краків) та народний аматорський ансамбль танцю “Любисток” імені Ігоря Николишина (художній керівник – Тарас Руневич).
Члени Польського центру культури та освіти імені Мечислава Кромпця у Тернополі подарували присутнім пісенний виступ, а наймолодша представниця болгарського культурно-просвітницького клубу „Трендафіл” Софія Бурило – розповідь про перебування Лесі Українки в Болгарії.
Керівник науково-дослідного центру вивчення національних меншин та міжетнічних відносин Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Микола Бармак у своєму виступі подякував усім, хто долучився до організації такого фестивалю-форуму, який пройшов під гаслом “У кожного – свій голос, та серце в нас одне!”.
“Нехай сьогоднішня зустріч сприяє нашій єдності та згуртованості, заради доброго майбутнього України, задля її перемоги над ворогом та утвердження справедливого миру!”, – наголосив він.