Окраса нашого міста, найстаріший храм Тернополя — Церква Воздвиження Хреста, що споруджена ще у ХVI столітті вже близько 30 років не піддавалась реставрації чи ремонту. Щороку в місті збільшується кількість пам’ятників, меморіальних дошок, але ніхто й ніяк не реагує на облущений купол церкви, напівзруйнований фасад і тріщини в штукатурці. Туристи, які відвідують наше місто і обов’язково гуляють набережною озера спостерігають цю “картину” й фотографуються на такому жалюгідному фоні: красива старовинна будівля і в такому занедбаному стані.
Проте на минулому тижні тернополяни помітили на території церкви майстрів та будівельні матеріали. Звичайно ж ця позитивна новина поширилась серед мешканців міста, дехто думав, що можливо влада нарешті вирішила виділити кошти на ремонт, дехто стверджував, що ремонтують храм за гроші громади, але виявилось все по-інакшому. У Надставній церкві проводять зовнішню реставрацію. Меценатами у цій справі став центр промислового альпінізму “Альп-промбуд”.
— Ми вирішили відремонтувати храм хоча б ззовні. Так збираємось перефарбовувати купол, відреставруємо фасад, відчищатимемо каміння та покриємо його спеціальним розчином, аби воно не так швидко руйнувалось, тобто відновимо його поверхню. Зокрема, де потрібно буде замінятимемо камінь на новий,— розповідає Віктор Денчик директор компанії.
Планується, що реставрація буде завершена до Великодня, це буде своєрідний приємний сюрприз вірянам, які постійно відвідують цю церкву. Настоятель храму Дмитрій Лисак сподівається, що може знайдуться й люди, котрі беручи приклад з теперішніх меценатів, візьмуться за реставрацію церкви з внутрішньої сторони, адже розраховувати в цьому випадку на владу немає сенсу.
Олена Лисиця