Як не потрапити на шахрайський гачок, жителі міста застерігають один одного.
У пошуках додаткового заробітку, тернополяни натрапили на фірму, яка, пропонуючи роботу, вимагає заплатити 250 гривень завдатку. Проте обіцяної роботи ніхто так і не отримує.
Сотні різних пропозицій фасувати косметику, пакувати журнали, диски, і отримувати за це 700-800 гривень в тиждень, заполонили тернопільські газети з оголошеннями. Багато людей все ж не вірять у подібного роду оманливі способи підробітку. Серед них є й такі, що вже мають гіркий досвід «співпраці» з такими фірмами, тож тепер застерігають інших людей навіть не брати до уваги подібну рекламу.
Тернополянин Петро Щепанюк вже чотири роки шукає «роботу на дому», але ще жодного разу не знаходив справжніх роботодавців, а лиш так званих «аферистів-гастролерів». І вже не вперше скаржиться на таких «горе-роботодавців».
Нагадаємо, торік він повідомив у міліцію про сумнозвісну фірму «Арбат», існування якої припинили правоохоронці. Тоді з людей брали понад дві сотні гривень і в договорі, який з ними укладали вказувалося щось на зразок «надання консультативних послуг» і жодного слова про гарантовану, обіцяну «на словах» роботу. Ошукана людини терпляче чекала вдома кур’єрську доставку товару, який необхідно буде фасувати. Однак у кінцевому результаті, ніхто з них роботи так і не отримав, а фірмою зайнялися працівники міліції.
За такою ж самою схемою, в нашому місті зараз працює ще одна «контора», що на вулиці Соломії Крушельницької 51, офіс 34. Туди звернувся вищевказаний Петро Щепанюк, але одразу почувши про заставу в 250 гривень, зрозумів, що і на цей раз навряд чи вдасться отримати «роботу на дому». Ми й собі зателефонували у фірму, мовляв, нас теж цікавить подібна робота. Молода дівчина привітним голосом розповідала, яку продукцію потрібно буде пакувати. За тиждень треба розфасувати 1000 одиниць товару, який додому доставлятиме кур’єр. А заробітна плата становить 500-800 гривень. І це всього за шість-сім днів праці! Потім запропонувала нам підійти на офіс із заставою 250 гривень, яку начебто повернуть одразу ж з першою зарплатнею.
Насторожує в цій ситуації і те, що продукцію постачають аж з Кіровограду, який на Сході країни, а потім знову везуть туди. Одразу ж виникає питання: «Невже в цьому місті немає людей, які б за досить непогані гроші відмовлялись від такої роботи?!»
Знайшовши потрібний офіс, ми не побачили жодних вивісок з назвою фірми чи інформацією чим вони займаються, і що пропонують. У сусідніх офісах нам розповіли, що приміщення №34 орендують не більше місяця. Це ще один «темний» момент не на користь для фірми, адже повністю довіряти можна лише тоді, якщо вона існувала там хоча б один рік.
Б’ють на сполох вже і на тернопільських форумах і чатах в Інтернеті. Так, на Форумі файного міста вже не одна людина написала про цю фірму. Ніхто з них не давав грошей для застави, бо зрозуміли, що в цьому немає сенсу, адже навіщо роботодавцю брати гроші з майбутніх працівників, якщо вони самі до нього звертаються і звичайно ж не уникатимуть роботи?..
«Я зі своїм другом прийшли туди влаштовуватись на роботу, але ми не телефонували перед тим і не знали, що треба давати їм гроші. Тому, коли працівниці нам запропонували підписати договір і внести заставу, ми чемно вибачились і пішли. Я вже чув про такі випадки, і не хочу сам стати черговою жертвою, — розповідає тернопільський студент Святослав Дудун».
Щоб не потрапляти на подібні «шахрайські гачки», потрібно бути більш пильними. По-перше, обов’язково підписуючи будь-який договір уважно прочитати його, бо там мілким шрифтом чітко написано, що за гроші фірма надає лише довідково-інформаційні послуги і не гарантує працевлаштування. По-друге, дізнаватись як давно існує фірма, скільки часу вона орендує офіс, — це можна зробити, хоча б таким методом як ми – розпитавши працівників сусідніх кабінетів. По-третє, варто поцікавитись звідки і куди доставляють продукцію, так як в даному випадку, одразу ж видається дуже нелогічним доставка з іншої частини країни і знову ж повертати товар туди. Якщо ви все ж стали жертвою подібних махінацій: заплатили гроші, — а роботи немає, звертайтеся в правоохоронні органи. Гарантії, що вам повернуть кошти немає, але все ж ви можете зупинити це грошове здирництво, що діє під прикриттям працевлаштування.
Олена Лисиця