У Чорткові відбудуться масштабні пам’ятні заходи, приурочені до 85-х роковин Чортківсько-Уманської трагедії — однієї з найкривавіших сторінок в історії Тернопілля. У неділю, 5 липня, жителі громади та духовенство зберуться разом, щоб ушанувати пам’ять сотень українських політв’язнів, розстріляних тоталітарним радянським режимом у 1941 році.
Програма вшанування розпочнеться о 10:00 із Архієрейської Божественної Літургії, яку особисто очолить Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук. Після завершення служби, об 11:40, від храму розпочнеться пам’ятна хода вулицями міста. Головна меморіальна частина заходу, що включає панахиду та спільну міжконфесійну молитву за всіма невинно вбитими, запланована на 12:00 у Сквері Скорботи та Надії імені Н. Юрчинських, що на вулиці Степана Бандери.
Чортківсько-Уманська трагічна подія стала результатом жорстокої евакуації в’язнів Чортківської тюрми органами НКВС під час відступу радянських військ. Переважну більшість замучених та розстріляних у липні 1941 року під Уманню становили представники західноукраїнської інтелігенції, патріотичної молоді та духовенства Галичини. Місцева влада закликає всіх жителів та гостей Чортківщини долучитися до заходів, щоб зберегти історичну пам’ять про злочини комуністичного режиму.
