Директора одного з комунальних підприємств Тернопільської області офіційно підозрюють у забрудненні річки Збруч нечистотами та небезпечними хімічними речовинами. Як повідомляє пресслужба Тернопільської обласної прокуратури, 58-річний керівник установи протягом трьох років ігнорував природоохоронне законодавство, що призвело до масштабних екологічних збитків на суму понад 1,2 мільйона гривень.
Слідчі встановили, що масштабне забруднення поверхневих вод тривало у період з 2023 по 2025 рік через незадовільний контроль за роботою очисних споруд та систем водовідведення підприємства. Результати проведених лабораторних аналізів відібраних проб води показали критичне перевищення гранично допустимих норм скидів. Зокрема, у річковій воді зафіксували високу концентрацію фосфатів, нітритів, хлоридів, сульфатів, заліза та залишків нафтопродуктів, що створило пряму загрозу для місцевої екосистеми.
Наразі фігуранту оголошено про підозру за ч. 1 ст. 242 Кримінального кодексу України (порушення правил охорони вод). Досудове розслідування та збір доказової бази проводять слідчі Тернопільського районного управління поліції спільно із працівниками Управління стратегічних розслідувань. Водночас правоохоронці нагадують про дію статті 62 Конституції України, згідно з якою будь-яка особа вважається невинуватою, доки її провину не буде офіційно доведено в судовому порядку.
