Історія про дівчинку Алісу, яка, побачивши білого Кролика в циліндрі та з годинником, побігла за ним, провалилась у кролячу нору і потрапила в неймовірні казкові пригоди, відома вже понад сто п’ятдесят років. Її придумав і записав англійський письменник Льюїс Керрол у своїй казці «Аліса в країні Чудес». Відтоді цей сюжет у різних інтерпретаціях, переспівах та варіантах мандрує світом, знаходячи своє втілення у постановках в театрі та кіно.
Секрети пригод Аліси в Дивокраї відкриватимуть тепер і в Тернопільському обласному академічному драматичному театрі імені Тараса Шевченка, адже прем’єру саме із такою назвою підготували для юних глядачів. Але цього разу на дівчинку Алісу покладатиметься дуже важлива місія – врятувати цілу країну Дивокрай від влади злої Червоної Королеви. Саме так вирішила подати класичний сюжет, адаптувавши до наших воєнних сучасних реалій, режисерка-постановниця вистави Олеся Шпирна.
«У цій виставі хотілось показати для дітей, як насправді сатирично, кумедно виглядає отой Путін. І Червона Королева – це повністю таке бачення його: зверхня, істерична, її влада – зі страхом і базується на страхові. Отож весь Дивокрай живе в страху і чекає на ту дівчинку Алісу, як врятує цей світ, – розповідає Олеся Шпирна. – А інша сторона вистави – це історія про дорослішання цієї маленької дівчинки, про становлення її особистості. У нас у всіх є якісь рамки, в яких ми живемо, є батьки, які кажуть – туди не ходи, того не роби, і тому ця дитина поринає у свій внутрішній світ і проходить етапи дорослішання. Тобто, на кожному етапі в неї зустрічається той чи інший персонаж, який допомагає їй пройти цей шлях, – хтось більш злий, хтось більш добрий. І Аліса бореться з тим страхом, з тими рамками, які її оточують, і вже в кінці стає тією дівчинкою, якою би дійсно хотіла бути».
«Моя мета – донести до маленьких глядачів те, що навіть маленька дівчинка здатна врятувати світ і змінити його», – говорить виконавиця ролі Аліси, актриса Катерина Папуша.
Прем’єра музичної казки «Аліса в Дивокраї» відбудеться у неділю, 4 травня, а потім прем’єрні покази демонструватимуться впродовж місяця кожної неділі – 11, 18 та 25 травня. Початок вистав о 13 годині.
На юних та дорослих глядачів чекатимуть яскраві відеоефекти, пісні і танці, смішні та дивні герої, цікаві костюми, гра світла та музики. Все це створюватиме унікальну атмосфери Країни Див, інтригуватиме та «триматиме» цікавість глядачів впродовж усього дійства, яке покликане ще раз довести і переконати усіх, що сміливість, щирість, доброта і віра в себе здатні на неймовірні вчинки, і Добро врешті здатне побороти Зло, чого нам усім насправді, в реальному житті, так би хотілося.
Художник-постановник вистави – заслужений художник України Григорій Лоїк, пластика – Дмитро Татарінов, художник з костюмів – Ірина Складан, світлове оформлення – Андрій Кащишин, звукорежисер – Григорій Лучків, студійний запис – Олександр Малютін.
Олена Лайко, “Тернопільська Липа”