Легковірність мешканця обласного центру обернулася для нього значною фінансовою втратою. Чоловік повірив у привабливу пропозицію “легкого заробітку” в інтернеті та втратив понад 234 тисячі гривень. Поліція Тернопільщини вкотре закликає громадян бути максимально пильними та обережними у віртуальному просторі, щоб не стати жертвами шахраїв.

За словами потерпілого, в одному з месенджерів він натрапив на оголошення, яке обіцяло простий спосіб підзаробити грошей. Для цього потрібно було виконувати елементарні завдання: ставити вподобайки під постами, переглядати відеоролики та поширювати різноманітний контент у соціальних мережах. Чоловікові запропонували пройти “реєстрацію” на спеціальній онлайн-платформі, де, за запевненнями шахраїв, вже успішно працюють тисячі користувачів.

На початковому етапі все виглядало досить правдоподібно. Чоловікові навіть нараховували певний “віртуальний дохід”. Однак, щоб отримати ці кошти на реальний рахунок, шахраї вигадували різноманітні платежі – “комісії” за виведення, “активаційні внески”, “страхові платежі” тощо. У відчайдушній спробі отримати обіцяний “заробіток”, потерпілий раз за разом перераховував кошти на вказані зловмисниками рахунки, загалом втративши понад 234 000 гривень.

Коли ж обіцяний прибуток так і не надійшов, а зв’язок із “менеджером” платформи раптово обірвався, чоловік усвідомив, що став жертвою ретельно спланованої афери. За цим фактом слідчі Тернопільського районного управління поліції відкрили кримінальне провадження за статтею 190 Кримінального кодексу України (шахрайство). Наразі тривають необхідні слідчі дії для встановлення осіб, причетних до цієї злочинної схеми.

Поліція Тернопільщини наполегливо застерігає громадян від спокуси “легких грошей” в інтернеті. Будьте критичними до будь-яких пропозицій заробітку, що вимагають попередніх внесків або перерахування коштів. Пам’ятайте, що надто привабливі умови часто є ознакою шахрайства. У разі виникнення підозр – негайно звертайтеся до поліції.