На Київщині триває активна фаза відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, що зазнали руйнувань під час повномасштабного вторгнення. Команда експертів ГО “Аналітичний центр “Соціоконсалтинг” у рамках проєкту “Моніторинг відбудови об’єктів соціальної інфраструктури” відвідала Бучанську громаду, аби ознайомитися з процесом відродження медичних закладів.

Начальниця відділу охорони здоров’я Бучанської міської ради Лариса Матюшенко та директорка Центру ПМСД Оксана Джам гостинно зустріли експертів, продемонструвавши відновлені об’єкти та надавши детальну інформацію про проведені роботи.

Першим об’єктом моніторингу стала Бучанська амбулаторія загальної практики-сімейної медицини №6, розташована на бульварі Леоніда Бірюкова. Цей сучасний медичний заклад було створено вже після звільнення Бучі, з урахуванням потреб громади у якісній первинній медичній допомозі, яку тут надають сімейні лікарі, терапевти та педіатри.

Створення амбулаторії стало важливим кроком у наближенні медичних послуг до мешканців мікрорайону та забезпеченні комфортних умов як для пацієнтів, так і для медичного персоналу. Експерти відзначили значне покращення умов праці лікарів, які тепер мають окремі просторі кабінети, а також облаштовану кімнату відпочинку.

Особливу увагу під час моніторингу було приділено питанням безбар’єрності та енергозбереження. Бучанська амбулаторія №6 повністю відповідає сучасним стандартам інклюзивності. Для маломобільних груп населення та батьків з дитячими візочками передбачено ліфт. Люди з порушенням зору можуть орієнтуватися за допомогою табличок та вказівників, виконаних шрифтом Брайля. Для пацієнтів з порушенням слуху доступні послуги сурдоперекладача через QR-код. В амбулаторії також облаштовано інклюзивну вбиральню. Заклад відзначається стильною, зрозумілою навігацією – всі вказівники чіткі, добре виконані.

Не менш важливим є і питання енергоефективності. Будівля амбулаторії має утеплений фасад та дах. Встановлено автономне електричне опалення, що дозволяє ефективно контролювати температурний режим, а наявність генератора потужністю 7,5 кВт забезпечує безперебійну роботу закладу в умовах можливих відключень електроенергії.

Відкриття цієї сучасної та інклюзивної амбулаторії стало можливим завдяки підтримці Бучанської міської ради – кошти на її відновлення були виділені з місцевого бюджету. А також, завдяки високому професіоналізму й особистій залученості директорки Бучанського Центру ПМСД Оксани Джам.

Результати моніторингового візиту засвідчили успішний процес відновлення соціальної інфраструктури в Бучанській громаді та створення якісних умов для надання медичної допомоги населенню з урахуванням принципів доступності та енергоефективності.

Цей матеріал підготовлено в рамках проєкту “Моніторинг відбудови об’єктів соціальної інфраструктури в громадах Київської області”, що реалізується в межах субгрантингового компоненту проєкту “Контроль витрат на відновлення”, який реалізується за підтримки Європейського Союзу. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю ГО “Аналітичний центр “Соціоконсалтинг” і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу. Проєкт “Контроль витрат на відновлення” впроваджують Центр економічної стратегії, Інститут економічних досліджень та політичних консультацій та ГО “Технології прогресу