Вже традиційно, напередодні Великодня, Тернопільський обласний краєзнавчий музей зібрав усіх охочих долучитися до давніх українських традицій у рамках “Великодньої майстерні у музеї”. Цього року особливою популярністю користувався теплий та творчий майстер-клас із писанкарства, який привабив як дорослих, так і юних учасників.

Мистецтво створення писанок – це значно більше, ніж просто розвага. Це справжній обряд, що передається з покоління в покоління, дбайливо зберігаючи глибокі символи та вірування наших пращурів.

Розпочався майстер-клас з пізнавальної історичної довідки про значення писанки в українській культурі. Майстер народних художніх промислів Ярослав Осадца розповів учасникам, що кожен елемент візерунка та кожен колір несе в собі особливе символічне значення, сягаючи корінням у давні вірування.

Проте найбільш захопливою для всіх стала практична частина заняття. Учні та студенти мали змогу на власному досвіді ознайомитися з традиційною технікою писанкарства, використовуючи писачок, бджолиний віск та натуральні барвники. На початку процес здавався дещо складним, але з кожним нанесеним елементом візерунка учасники набували все більшої впевненості у своїх діях.

Було неймовірно приємно спостерігати, як у руках початківців народжувалися справжні витвори мистецтва. Хтось віддавав перевагу строгим геометричним орнаментам, хтось натхненно виводив ніжні рослинні мотиви, а найбільш сміливі наважилися відтворити складні зооморфні символи. Кожен учасник мав можливість відчути себе справжнім майстром та створити унікальну писанку, яка несе в собі частинку власної душі та особливий великодній настрій. Атмосфера майстер-класу була наповнена натхненням, цікавими розмовами та щирою радістю від творчого процесу.

Старша наукова співробітниця науково-просвітницького відділу ТОКМ Ірина Лисак висловила подяку всім учасникам за їхню щиру цікавість до української культури та невичерпний творчий запал. Вона наголосила, що писанкарство – це не лише важлива частина підготовки до Великодня, але й чудовий медитативний процес, який дозволяє кожному доторкнутися до мудрості предків та розкрити власну креативність.