В етнопарку “Агроленд” відбувся обласний семінар-практикум “Нематеріальні скарби Тернопілля як важлива складова національної ідентичності”, присвячений збереженню культурної спадщини регіону.

Захід, організований департаментом культури та туризму обласної військової адміністрації разом з обласним методичним центром народної творчості, став платформою для обговорення актуальних питань щодо виявлення та документування елементів нематеріальної культурної спадщини.

Збереження культурної спадщини – це інструмент національного єднання“, – наголосив заступник начальника обласної військової адміністрації Павло Журба. Він підкреслив, що в умовах війни культура стає “культурною зброєю”, яка допомагає українцям зберігати свою ідентичність та протистояти російській агресії.

Учасники семінару обговорили такі теми, як збереження та популяризація нематеріальної культурної спадщини Тернопільщини, механізми активізації роботи з виявлення елементів спадщини в громадах, співпраця державних і місцевих установ у сфері культури;, внесення нових елементів до обласного та національного переліку нематеріальної спадщини.

Родзинкою заходу стала презентація “Кривулі” – лемківської жіночої нагрудної прикраси, яка увійшла до переліку елементів нематеріальної культурної спадщини Тернопільщини.

Також відбулися мистецькі номери, зокрема виконання пісні “Човен хитається серед води” Романа Купчинського, що нагадала про боротьбу українців за незалежність.

У фінальній частині програми гості відвідали екскурсію етнопарком “Агроленд” та продегустували традиційні страви регіону – кременецькі гречані вареники та лемківську киселицю.

Захід підкреслив важливість збереження нематеріальної спадщини як національно-стратегічного процесу, особливо в умовах війни