Гостомельська громада продовжує демонструвати стійкість та рішучість у процесі відновлення після трагічних подій лютого-березня 2022 року. Експертна команда ГО “Аналітичний центр “Соціоконсалтинг” здійснила перший моніторинговий візит до Гостомеля в рамках проєкту “Моніторинг відбудови об’єктів соціальної інфраструктури в громадах Київської області”, аби оцінити прогрес у відновленні важливих для місцевих мешканців об’єктів.

Особливу увагу було приділено будівлі відділу соціального захисту населення, яка зазнала значних пошкоджень під час бойових дій. У липні 2025 року планується відкриття оновленого центру, який стане осередком підтримки для найбільш вразливих категорій населення: ветеранів війни, дітей з особливими потребами та всіх, хто опинився у складних життєвих обставинах.

Спогади про лютий-березень 2022 року досі свіжі в пам’яті місцевих жителів. Розбиті вікна, посічені стіни, зруйнована вхідна група – все це нагадує про жахливі події, які пережила громада. Однак, незважаючи на труднощі, Гостомель продовжує відновлюватися.

Завдяки спільним зусиллям благодійних фондів “Рокада”, “Arche noVa” та “Гуртом” розпочато капітальний ремонт будівлі. На момент моніторингового візиту вже були закуплені необхідні будівельні матеріали та частково розпочаті ремонтні роботи.

Після відновлення в центрі будуть впроваджені сучасні технології енергоефективності, зокрема, встановлені нові двокамерні вікна, автономна система опалення та батареї з регуляторами температури. Також у плані ремонтних робіт передбачено забезпечення безбар’єрності: встановлення пандуса на вхідній групі та відсутність порогів всередині приміщення.

Відкриття цього центру стане важливим кроком на шляху до відновлення та розширення доступу до обʼєктів соціальної сфери в Гостомельській громаді. А також, сприятиме створенню комфортних умов для життя та підтримки її мешканців.

Цей матеріал підготовлено в рамках проєкту “Моніторинг відбудови об’єктів соціальної інфраструктури в громадах Київської області”, що реалізується в межах субгрантингового компоненту проєкту “Контроль витрат на відновлення”, який реалізується за підтримки Європейського Союзу. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю ГО “Аналітичний центр “Соціоконсалтинг” і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу. Проєкт “Контроль витрат на відновлення” впроваджують Центр економічної стратегії, Інститут економічних досліджень та політичних консультацій та ГО “Технології прогресу