Чемерська загальноосвітня школа, що на Чернігівщині, – це не просто навчальний заклад, а справжня історична пам’ятка, адже заснування датується ще 1862 роком. Сьогодні, в умовах війни, школа не лише зберігає свою багату історію, але й активно розвивається, дбаючи про безпеку своїх учнів.

На території школи розташовано кілька будівель, кожна з яких має своє призначення: молодша школа, їдальня, адміністрація тощо. А нещодавно тут з’явилася ще одна важлива споруда – укриття для учнів та персоналу.

Будівництво укриття стало необхідним кроком в питанні безпеки дітей в умовах збройної агресії рф. Адже, як відомо, очне навчання можливе лише за наявності відповідного укриття. У червні 2024 року було завершено будівництво споруди подвійного призначення, що відповідає вимогам протирадіаційного укриття.

Важливо зазначити, що укриття відповідає вимогам безбар’єрності. Для можливості потрапляння до нього людей на візках в укритті наявний сходовий підйомник на гусеничному ходу, який працює на акумуляторі. В укритті відсутні пороги, а також облаштовано безбар’єрну вбиральню. Прилегла територія має широкі пішохідні доріжки, що робить її доступною для всіх.

Крім того, укриття відповідає вимогам енергоефективності. Воно обладнане теплозберігаючою рекупераційною системою вентиляції, батареями з регулюванням подачі тепла, індивідуальною котельнею, що працює на газу/дровах. Укриття забезпечено генератором потужністю 6,5 кВт. Споруда утеплена та має теплоізоляцію.

Попри складні часи, Чемерська школа продовжує надавати якісні освітні послуги, дбаючи про безпеку та комфорт своїх учнів.

Нещодавно експерти громадської організації “Жінки в Україні” здійснили моніторинговий візит до Чемерського закладу загальної освіти. Під час візиту представники організації поспілкувалися з директоркою школи, Ганною Романчук та начальником відділу освіти Кіптівської сільської ради Станіславом Пузирним. Вони розповіли про особливості роботи закладу в умовах воєнного стану, про те, як відбувався процес облаштування укриття та чому так необхідно було дотриматися вимог безбар’єрності та застосувати технології енергоефективності на новоствореному обʼєкті.
За результатами візиту було відзначено високий рівень готовності укриття до використання, а також зусилля адміністрації школи та керівництва освітнього галузі громади у створенні безпечного та комфортного освітнього простору для дітей та персоналу закладу освіти.

Матеріал підготовлено в рамках проєкту “Моніторинг відбудови в громадах Київської та Чернігівської областей у сфері освіти”, що реалізується в межах субгрантингового компоненту проєкту “Контроль витрат на відновлення”, який реалізується за підтримки Європейського Союзу.

Зміст матеріалу є виключною відповідальністю громадської організації “Жінки в Україні” і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу. Проєкт “Контроль витрат на відновлення” впроваджують Центр економічної стратегії, Інститут економічних досліджень та політичних консультацій та ГО “Технології прогресу”.