Останнім часом почастішали випадки шахрайства, коли зловмисники телефонують громадянам, видаючи себе за співробітників банківських установ. Аферисти використовують різні приводи для обману, наприклад, повідомляють про нібито збої в системі, блокування банківських рахунків або незаконне збільшення кредитного ліміту. Мета злочинців – виманити у довірливих громадян особисті дані та гроші.
На жаль, жертвою такої схеми стали вже п’ятеро мешканців нашої області, які сумарно втратили 240 000 гривень. Як повідомили правоохоронці, шахраї діяли за схожою схемою: вони переконували потерпілих, що для “захисту” їхніх рахунків необхідно діяти чітко за інструкціями “банківських працівників”.
Довірливі громадяни, прагнучи зберегти свої заощадження, виконували всі вказівки злочинців. Вони надавали реквізити своїх банківських карток, підтверджували банківські операції через мобільні додатки та навіть диктували коди з SMS-повідомлень. Таким чином, шахраї отримували доступ до їхніх рахунків та викрадали гроші.
У жодному разі не надавайте стороннім особам особисту інформацію та конфіденційні дані банківської картки. Не переказуйте кошти на інші рахунки за вимогою «банківських» співробітників. Не розголошуйте коди, які приходять на ваш мобільний номер, і не вводьте на телефоні невідомі комбінації цифр. Розкажіть про цю шахрайську схему своїм родичам і близьким, особливо людям похилого віку.Якщо ви потерпіли від шахраїв, телефонуйте на спецлінію 102. Для оперативного надання допомоги від працівників Департаменту кіберполіції Національної поліції України звертайтесь за номером 0 (800)50-51-70.