Як упоратися зі своїми емоціями, щоб вони не вийшли з-під контролю? Як приборкати страх або тривогу, вийти зі ступора чи вгамувати агресію? Учні Соборненської гімназії імені Володимира Гарматія Байковецької сільської ради тепер знають, що для цього не потрібні спеціальні засоби чи надзусилля – достатньо володіти техніками саморегуляції емоційного стану. Про них школярі дізналися на інтерактивній зустрічі з представниками Управління поліції охорони в Тернопільській області.
Старший психолог відділу кадрового забезпечення лейтенант поліції Марія Марусяк розповіла учням про особливу охорону, якою кожна людина зобов’язана забезпечити себе. Це захист особистих кордонів, людської гідності й честі та інші поняття, важливі для ментального здоров’я.
«Завжди до виховання дітей ми підходимо мультидисциплінарно. І дуже гарна традиція, дуже гарний тандем, коли поліція і освітнє середовище працюють разом у вихованні наших підлітків, їхнього патріотичного духу, для того, щоби діти знали не лишень про свої права, а й про обов’язки. Оскільки ми живемо в стані війни, всі ми чудово знаємо, наше головне завдання – виховати стійких, мужніх, патріотичних дітей».
Діти повинні зростати фізично й ментально здоровими у здоровому середовищі, де немає місця булінгу. Про передумови, прояви, наслідки цього явища, а також про відповідальність за нього теж ішлося під час заняття з правоохоронцями.
Цікавою та пізнавальною була ця зустріч і для учениці 4 класу Даніели Цап. Дівчинка тепер знає, чим аркуш паперу нагадує особистість, чому вправа «Грім, блискавка, дощ» не тільки весела, а й корисна, навіщо «дихати пальцями» та як повинна поводитися дитина, коли хтось її цькує чи порушує особисті межі: «Вона мусить себе захистити, розповісти батькам. Якщо батьки на це увагу не звертають, треба йти до поліції або до вчителів».
У Соборненській гімназії навчається лише 65 дітей, 8 із яких – за кордоном на екстернаті. Тож учителі час від часу запрошують до невеличкої гімназійної родини правоохоронців, аби ті поговорили з дітьми про важливе. А діти знали, що поліцейський – це передусім друг і помічник.
«Важливо дуже і ми дуже раді, що прийшли люди, які є фаховими в своїй спеціальності і вони нам можуть дуже гарно розказати, як дітям поводитися в тих чи інших ситуаціях. Ви бачили, які вони були сьогодні уважні, як уважно слухали. Нам було це цікаво. І ми хочемо, щоб ви до нас ще приїздили – і ми будемо вас завжди радо зустрічати», – каже Лариса Єжижанська, директорка Соборненської гімназаї імені Володимира Гарматія Байковецької сільської ради.
Звернутися до поліції будь-якої миті під час перебування в школі тепер не проблема для багатьох дітей України завдяки проєкту «Служба освітньої безпеки».
У закладах загальної середньої освіти Тернопільщини працюють інспектори територіальних підрозділів Служби освітньої безпеки Головного управління національної поліції в області. Вони виконують три функції: правоохоронну, наставницьку і просвітницьку.