На базі печери-музею трипільської культури «Вертеба», що є відділом Борщівського обласного краєзнавчого музею, відбувся навчально-практичний семінар «Методика археологічних досліджень у печерах Поділля». Учасниками стали студенти провідних університетів України.
Нещодавно унікальна печера «Вертеба» стала місцем зустрічі майбутніх археологів з різних куточків України. На базі музею трипільської культури, що розташований у цій печері, пройшов навчально-практичний семінар, присвячений методиці археологічних досліджень у печерних умовах Поділля. У заході взяли участь студенти Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка, Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича та Київського національного університету ім. Т. Шевченка.
Семінар провів відомий археолог та дослідник трипільської культури Михайло Сохацький. Він поділився з майбутніми фахівцями своїми знаннями та досвідом, детально розповівши про специфіку археологічних досліджень у печерному середовищі. Лекції охоплювали історію дослідження печери «Вертеба» від ХІХ до початку ХХ століття, а також новітні дослідження печерних лабіринтів, які проводяться археологічною експедицією Борщівського обласного краєзнавчого музею під керівництвом пана Сохацького.
Окрім теоретичної частини, учасники семінару мали можливість отримати й практичні навички. Вони ознайомилися з вже дослідженими ділянками печери, пройшли екскурсійним маршрутом, оглянули експозиції музею та прослухали цікаву екскурсію, дізнавшись багато нового про трипільську культуру та історію самої печери.
Особливим моментом програми став спелеотур віддаленими районами печери, який провели наукові працівники музею. Студенти мали змогу на власному досвіді відчути особливості роботи археолога в печерних умовах, подолавши «розпори» та інші природні перешкоди.
На завершення навчально-практичного семінару всі учасники отримали сертифікати, які були вручені безпосередньо в печері «Вертеба», що додало заходу особливої атмосфери.