Як ефективно протидіяти домашньому насильству та захистити права потерпілих — цю тему обговорили співробітники поліції на зустрічі у Тернопільській міській раді. Захід відбувся у рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» за участю суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії насильству в родинах.

У Тернопільському райуправлінні поліції вже понад чотири роки працює мобільна група з протидії домашньому насильству. Щодня її працівники здійснюють до семи виїздів на повідомлення про жорстоке поводження в сім’ях.

«За 11 місяців цього року до співробітників Тернопільського райуправління поліції надійшло понад 2500 викликів про вчинення домашнього насильства. У 120 випадках свідками або жертавми насилля стали діти. За усіма фактами проведені перевірки і до кривдників вжито пропорційні заходи», — розповіла начальниця сектору протидії домашньому насильству Тернопільського районного управління поліції Галина Гуменюк.

Співпраця та належна комунікація між поліцією, соціальними службами та іншими суб’єктами, які здійснюють заходи у сфері протидії домашньому насильству, є надзвичайно важливою. Покрокова та чітка робота в цьому напрямку допомагає належно задокументувати правопорушення, зібрати доказову базу, щоб кривдник не зміг уникнути покарання.

«Дякуючи всім суб’єктам протидії насильству, у нас є ефективна та якісна робота в цьому напрямку. У Тернопільській громаді є три бригади, які виїжджають на виклики про насильство разом із поліцейськими, представниками соціальних служб та служб у справах дітей, якщо потерпіла дитина», — зазначила начальниця управління сім’ї, молодіжної політики та захисту дітей Тернопільської міської ради Христина Білінська.

Учасники круглого столу наголосили на необхідності масштабного інформування громадян про проблему домашнього насильства, а також про права та можливості отримання безоплатної правової допомоги потерпілими. Важливо, щоб постраждалі особи не залишалися наодинці зі своєю проблемою.