До учнів Тернопільського ліцею №21 завітали поліцейські, щоб підвищити обізнаність дітей про безбар’єрність та труднощі, з якими доводиться зіштовхуватися людям з інвалідністю. Захід організували спільно з Тернопільським міським центром фізичного здоров’я населення.

До проведення долучилися представниця Департаменту головної інспекції та дотримання прав людини Нацполіції, офіцери служби освітньої безпеки, співробітники ювенальної превенції ГУНП в Тернопільській області.

В умовах повномасштабної війни кількість осіб з інвалідністю в Україні зростає. Важливо пояснювати дітям з раннього віку, що таке безбар’єрність та інклюзивність.

«Розмова з дітьми про такі речі може здаватися непростим завданням для багатьох дорослих, але така бесіда є важливою, оскільки допомагає дітям розуміти та приймати людей з інвалідністю та формувати толерантне ставлення до них», – зазначила представниця Департаменту головної інспекції та дотримання прав людини Нацполіції Ірина Ніколаєва.

Організатори створили для дітей умовну «смугу перешкод», щоб кожен міг спробувати, з якими труднощами у повсякденному житті зустрічаються люди з інвалідністю.

«Ми дали можливість школярам пройти смугу перешкод на кріслах колісних, милицях та з палицею для людей з вадами зору», – розповіла директорка Тернопільського міського центру фізичного здоров’я населення Вікторія Безгубенко-Гнатишин.

Поліцейські обговорили з учнями довідник безбар’єрності, наголошуючи, на важливості коректного спілкування та використання правильних термінів.

Розбудова безбар’єрного простору — це нагальна вимога часу. Проведення таких заходів є важливим, адже вони допомагають дітям усвідомити необхідність приймати людей такими, які вони є.

У підрозділах поліції Тернопільщини в рамках реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору надають доступні послуги для людей з інвалідністю, облаштовуючи приміщення і прилеглі території відповідно до потреб маломобільних груп громадян.