Таким чином межі України покинули 48 осіб мобілізаційного віку.
Злочинну діяльність групи викрили оперативники відділу міграційної поліції спільно з працівниками Державної прикордонної служби. Слідчі Головного управління Національної поліції Тернопільщини під процесуальним керівництвом обласної прокуратури розпочали кримінальне провадження за частиною 2 статті 332 Кримінального кодексу України – незаконне переправлення осіб через державний кордон.
У ході досудового розслідування було встановлено, що один з учасників – житель обласного центру, був засновником громадської організації, й саме це сприяло доступу до автоматизованої інформаційної системи перетину державного кордону. Його спільниками стали двоє осіб – тернополянин та житель Івано-Франківської області.
Поліцейські встановили, що послугами фігурантів скористалися 48 осіб. Усі вони значилися як водії, що мали здійснювати вантажні автомобільні перевезення гуманітарної допомоги. Жоден з тих, хто перетнув таким чином державний кордон, назад не повернувся.
У рамках кримінального провадження було здійснено 12 санкціонованих обшуків. Серед вилученого – документація громадської організації, транспортні засоби, мобільні телефони, комп’ютерна техніка.
Усім трьом учасникам групи було повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 332 Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до семи років.