Творча зустріч артистів Муніципального Галицького камерного оркестру зі студентами факультету мистецтв Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка під назвою «Загадка митця – загадкова класика» відбулась у концертній залі факультету. Захід було присвячено пам’яті засновника, художнього керівника і диригента оркестру, колишнього викладача факультету, народного артиста України Василя Феленчака, якому 20 березня виповнилося б 77 років. Відтак в контексті цієї дати, яка наближається днями, і було вирішено організувати таке дійство.
З одного боку, це був серйозний концерт класичної музики, де звучали Йоган Себастьян Бах та Дмитро Бортнянський у виконанні оркестру. А з іншого – відбулась коротка лекція-розповідь, а для студентів, насправді – знайомство з людиною, яка все своє життя музиці присвятила. Більше того, чудово вміла навчити любити її та виконувати молодих музикантів.
Отож, під час заходу студенти мали можливість дізнатися про особистість маестро Василя Феленчака, етапи його мистецької та педагогічної кар’єри у Тернополі. А з інформації про історію та діяльність Галицького камерного оркестру, якому маестро Феленчак присвятив тридцять років свого життя, відкрити для себе глибину його таланту як диригента і музиканта.
Дуже приємно, що спогадами про свого колегу під час зустрічі поділився викладач факультету, професор Олег Смоляк, вступне слово зробив завідувач кафедри музикознавства та методики музичного мистецтва Богдан Водяний, а на завершення виступив декан факультету мистецтв Зіновій Стельмащук.
Під час заходу на екрані демонструвались світлини з життя маестро, концертів та виступів оркестру, звучала розповідь про ці події. Але більш докладно і яскраво, своєю дзвінкою та впевненою мовою говорила музика: Концерт для двох скрипок з оркестром (слістки Ангеліна Логвись та Анастасія Шілінговська) та Оркестрова сюїта №2 Й.-С. Баха (солістка Оксана Довгань), Концерт №3 та Концерт для клавесину (чембало) і струнного оркестру Д. Бортнянського (соліст Віталій Бобровський). За диригентським пультом працював наступник маестро – Андрій Аркуша.
Не обійшлося і без накладок, коли з початком концерту залунали сирени повітряної тривоги і захід довелося відкласти аж до її завершення. Але це не завадило студентам та викладачам дочекатися виступу оркестру і стати активними учасниками цієї події, емоційно аплодуючи артистам, підтримуючи вигуками «Браво», з цікавістю дослухаючись до розповіді ведучої Олени Лайко та розглядаючи світлини…
В одному з інтерв’ю Василя Феленчака після запитання «Для себе особисто хто Ви насамперед – диригент, музикант-контрабасист, викладач музичних дисциплін чи просто людина, закохана у музику? Прозвучали такі слова. «Відповідь знаходиться у самому запитанні, – сказав тоді маестро. – Диригенту необхідно володіти музичним інструментом, бути викладачем з ясною, переконливою логікою мислення, людиною, закоханою в свою справу… Шкодую про одне – що я міг би зробити більше для людей…» Ми теж про це дуже шкодуємо, адже минає час і маестро уже два роки нема з нами. Але промінчик світла у цій печальній ностальгії залишається. Це музика! Музика, яка звучить у виконанні Муніципального Галицького камерного оркестру, яка продовжується.