Утеплення будинку – це розумна інвестиція, яка окупиться приблизно за 3-5 років. Існує багато простих, але ефективних способів утеплити будинок, які можуть значно зменшити втрати тепла, одночасно зменшивши рахунки за опалення.
Які найважливіші місця, які потрібно утеплювати в будинку?
Щоб відчути багато переваг теплоізоляції, ми рекомендуємо утеплити всі приміщення вашого будинку. Основна порада, яку ми можемо дати, щоб ви могли правильно утеплити свій будинок, полягає в тому, щоб утеплити кожну частину будинку та не залишити щілин.
Найважливішими ділянками для теплоізоляції є ті, які втрачають найбільше тепла взимку та отримують найбільше тепла влітку. А це підлога, вікна, стіни та дах. Тому кілька порад, як утримати тепло у вашому будинку:
Підлога
Звісно, якщо йдеться про утеплення, то найкраще розпочати з підлоги. Екструзійний пінополістирол добре впорається із цим завданням. Цей матеріал вирізняється високою щільністю. Він може бути розміщений між лагами та під бетонною стяжкою. Для бетонної заливки також можна використовувати систему теплих підлог — електричні тени або труби для водяного опалення. Якщо у вас вдома паркет, то він не дуже добре зберігає тепло. Щілини між кожним шматком деревини полегшують вихід тепла та надходження холодного повітря знизу. Подумайте про придбання килимів, вони додати «родзинки» у ваш інтерʼєр та збережуть тепло в оселі.
Стіни
Зовнішні стіни можуть втрачати 25% тепла. А це багато, погодьтеся. Утеплення зовнішні й внутрішніх стін в рази зменшить втрати тепла в будинку. Наприклад, вам потрібна щільна ізоляція будинку навколо пустот у стінах, щоб забезпечити відсутність щілин. Тому вам слід використовувати пінопласт або спрей для порожнини стіни, щоб гарантувати, що ви не втратите тепло. Утеплення пустотних стін швидко і недорого монтується, а також має 25-річну гарантію.
Вікна
Найбільше тепла у приміщенні втрачається через вікна, тому першочерговою задачею є їх утеплення. Навіть невелика тріщина у склі може випускати тепло з кімнати. Рекомендується замазувати її прозорим лаком для нігтів, який є ефективним герметиком. Якщо між рамою і підвіконням є щілини, їх слід ліквідувати. Можна скористатися силіконовим герметиком, або ж використовувати поролон, вату, старі газети. Було б розумно придбати довгі, щільні та важкі штори. Повісивши їх, ви зможете затримувати холод взимку і спеку влітку.
Якщо у вас є можливість купити нові вікна, слід поставитися до цього серйозно. Як мінімум, вам слід шукати подвійний склопакет із високоефективною віконною рамою.
Дах та горище
Погана ізоляція даху та горища може призвести до 40% втрат тепла, але те, як це виправити, залежатиме від того, чи є у вас похилий дах, плоский дах чи мансардний дах. На плоскому даху можна встановити шари мінеральної вати або поліуретану, щоб утримати тепло у вашому домі та допомогти вам заощадити гроші. Якщо у вас немає мансарди, похилі дахи можна утеплити за допомогою пінополіуретану. Оскільки він наноситься у вигляді спрею, поліуретанові піни також чудово підходять для мансардних дахів, хоча ізоляцію з вовни або скловолокна можна розрізати за розміром і використовувати замість неї. Що б ви не встановлювали, не забувайте уникати щілин.
Котел
Котли старше 10 років, як правило, не дуже енергоефективні, ніж сучасні котли. Перехід на новий конденсаційний котел може запобігти марній витраті палива, заощаджуючи значну суму витрат на електроенергію. Хоча встановлення нових котлів може бути дорогим, існує кілька доступних фінансових варіантів, і в кінцевому підсумку ви заощадите гроші в довгостроковій перспективі.