У пресцентрі Тернопільської ОВА відбувся брифінг зі старшим інспектором з особливих доручень відділу протидії кіберзлочинам в Тернопільській області Романом Свірським.

Щодня працівники поліції фіксують по 12 звернень громадян про те, що їх ошукали.
Шахраї вдають із себе туристичних агентів, зниклих родичів, постраждалих дітей, чи благодійні організації, щоб нажитися на чужому горі.

Почастішили випадки щахрайства і через покупки в соціальних мережах. На гачок злочинців потрапляють жінки в декреті, молоді люди, й навіть діти. Перед тим, як щось придбати, добре вивчайте історію магазину, читайте відгуки. Купувати варто лише на перевірених платформах й не поспішати перераховувати кошти.

Актуальним питанням залишається шахрайство через зниклих безвісти родичів, переважно військових. В часі війни залишають люди, яким начхати на моральні принципи й чужу біду. Телефонуючи до згорьованої матері чи дружини, злочинці повідомляють, що близький в полоні і за певну суму його можуть відпустити. На емоціях люди вчиняють необдумані вчинки й віддають останні кошти щахраям“, – розповідає Роман Свірський.

Також експерт наголошує й на розшуку людей через інтернет. Описуючи найменші деталі й вказуючи номер телефону, ви розв’язуєте шахраям руки до обману й вони цим користуються.