Днями кафедра психіатрії, наркології та медичної психології спільно з кафедрою неврології Тернопільського національного медичного університету імені І.Я. Горбачевського МОЗ України організували науково-практичну конференцію з міжнародною участю «Оптимізація мультидисциплінарного підходу до діагностики та лікування психічних та неврологічних захворювань». Захід відбувся на базі КНП «Тернопільська обласна клінічна психоневрологічна лікарня ТОР».
Під час церемонії відкриття з вітальним слово виступили директор департаменту охорони здоров’я Тернопільської обласної військової адміністрації Ольга Ярмоленко, доктор медичних наук, професор, проректор з наукової роботи ТНМУ Іван Кліщ та генеральний директор КНП «ТОКПЛ» ТОР Володимир Шкробот.
Протягом першого дня конференції з доповіддю «Сепсис та його неврологічні прояви» виступила доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри неврології Світлана Шкробот.
Про «Вплив соціальних факторів на особливості психопатологічної симптоматики в учасників бойових дій» доповіла доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Олена Венгер.
Доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри терапії та сімейної медицини факультету післядипломної освіти Мар’ян Гребеник виступив з доповіддю «Профілактика інсульту у хворих із ФП».
З презентацією «Клініко-неврологічні особливості енцефалопатій різного ґенезу» виступила кандидат медичних наук, доцент кафедри неврології Христина Дуве.
Доктор медичних наук, професор кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Юрій Мисула представив слухачам презентацію на тему «Сучасні підходи до діагностики та терапії тривожних розладів».
Загалом у науковому зібранні, що проходив у гібридному форматі, взяли участь провідні фахівці з усіх куточків України, зокрема з Києва, Харкова, Івано-Франківська, Львова. Було зареєстровано близько 3000 учасників в онлайн режимі та близько 150 учасників, що відвідали захід на базі лікарні. Під час засідань було заслухано і обговорено 16 наукових доповідей та представлено 15 стендових презентацій.
Під час другого дня конференції відбулися змістовні майстер-класи від Ярослава Компта (Іспанія) «Біомаркери в цереброспінальній рідині та їх виявлення за допомогою магнітного резонансу при хворобі Паркінсона» та Юлії Брокдорф (США) «Психологічна підтримка пацієнтів, які перенести складну травму за допомогою методу EMDR».
Зміст представлених до публічного обговорення доповідей віддзеркалює найактуальніші питання теоретичних і прикладних досліджень сучасної психіатрії та неврології щодо більшості існуючих на сьогодні викликів, з якими зіткнулася людина та пошуку дієвих стратегій надання допомоги різним верствам населення, які зазнали травматизації.
Участь у конференції стала можливістю для спеціалістів із психіатрії, неврології та психології обмінятися досвідом, поглибити розуміння принципів роботи в міждисциплінарних командах, налагодити взаємодію у зонах перетину компетенцій.