У Тернопільському обласному художньому музеї відбулася презентація виставкового проєкту «Мудрість, як зброя».
Захід реалізовано за грантової підтримки Українського культурного фонду, спільно з Громадською організацією «Екологія. Культура. Мистецтво» та Львівським музеєм історії релігії.
Присвятили мистецьку імпрезу 300-річчю від дня народження Григорія Сковороди.
В експозиції виставки, яка має на меті вшанувати інтелектуальне надбання видатного українського філософа, письменника, педагога, богослова та мандрівника, представлено 24 твори живопису, графіки, декоративного і сучасного мистецтва, ткацтво.
До проєкту долучилися художники з Одеси, Харкова, Києва, Львова, Коломиї, Тернополя, які звернулися до переосмислення творчості філософа і прочитання його філософської спадщини через сучасне мистецтво.
Серед інших це – Олексій Чекаль, Зоряна Опанащук, Олена Якимова, Роман Романишин, Леся Рось, Ольга Опанащук , Роман Опалинський, Дарина Єрьомка, Мирослав Ясінський, Микола Грималюк, Володимир Чорнобай, Ірина Данілів–Флінта.
З вітальним словом до гостей вернісажу звернулася директор департаменту культури і туризму Тернопільської ОВА Світлана Байталюк , яка наголосила на важливості збереження і дослідження спадщини Григорія Сковороди. Вона підкреслила, що даний проєкт допоможе поглибити знання і уявлення про цю непересічну постать через призму художніх образів, запропонованих митцями.
Куратор виставки, старша наукова співробітниця Львівського музею історії релігії Софія Каськун детально розповіла про мистців-учасників проєкту та їхні твори.
Директор музею Григорій Шергей вручив п.Софії Каськун подяку за співпрацю.
Він також запросив всіх охочих відвідати виставку «Мудрість, як зброя», яка діятиме в Тернополі до 20 квітня.
Фото – Наталя Огінська