У Тернополі завершився прийом проєктних пропозицій в рамках конкурсу з вибору кращої концептуальної ідеї реконструкції території Старого парку (у 1970-1991 роках називався «Парк Слави»).
Загалом упродовж конкурсу у Тернопільську міську раду надійшло 13 ескіз-ідей в текстовій та графічній формах. Конкурсні матеріали подавалися анонімно під девізом у формі шестизначного числа, яке проставляється у верхньому кутку на перших сторінках усіх матеріалів ескізного проекту та пояснювальній записці.
Усі отримані проектні пропозиції розглядатиме конкурсне журі, а кінцеве рішення буде прийнято після результатів опитування громадської думки щодо представлених ескізних проектів.
За результатами конкурсу будуть відібрані три кращих пропозиції.
Переможець конкурсу отримує переважне право на подальшу реалізацію проєкту.
Нагадаємо, конкурсна комісія не розглядає:
– відправлені або подані після закінчення встановленого терміну;
– такі, що не відповідають вимогам умовам конкурсу.
Такі матеріали можуть бути рішенням конкурсної комісії допущені до участі на виставці конкурсних пропозицій з позначкою «Поза конкурсом».
Конкурсні пропозиції повертаються авторам, на їх вимогу, протягом тижня після проведення конкурсу. Після цього терміну організатори конкурсу не несуть відповідальності за зберігання проектів.
Нагадаємо, з квітня 1944 р. Старий парк став місцем поховання воїнів, полеглих у боях з німецько-нацистськими загарбниками. У 1970 році на місці Холма Унії радянська влада насипала Курган Слави і спорудила меморіальний комплекс.
9 травня 1970 року, в день святкування 25 річчя Перемоги його названо на честь воїнів німецько-радянської війни Парком Слави. Тоді ж відкрито меморіальний комплекс і насипано «Курган Слави».
Біля алеї Героїв розміщене військове кладовище. Тут поховані 4 Герої Радянського Союзу – Олександр Максименко, Микола Карпенко, Анатолій Живов, Григорій Танцоров та ще 226 воїнів. Усього 27 горизонтальних плит із темно-сірого граніту в три ряди, на яких викарбувані імена загиблих.
Джерело: Тижневик “Номер один”