15 квітня у Тернопільському національному медичному університеті імені І.Горбачевського провели майстер-клас з писанкарства для сімей-переселенців та усіх охочих діток і дорослих.

Про що розповідає українська писанка, що означають знаки та символи на ній, а також про кольори та види розписних яєць – розказала Наталія Рублевська, викладачка кафедри образотворчого мистецтва, дизайну та методики її навчання Тернопільського національного педагогічного університету ім. В.Гнатюка.

«Я рада, що є можливість проводити такі майстер-класи. З дітьми та дорослими, які були сьогодні присутні, легко працювати, усі надзвичайно талановиті, старанні і зосереджені на роботі. Вони хочуть глибше пізнати наші традиції, розпитують, вчаться, думаю, що нові враження, позитивні емоції та передчуття Великодніх свят, які ми отримуємо під час таких зустрічей, дуже необхідні нам усім», – зазначила Наталія Володимирівна.

Кожен з гостей мав змогу підготувати по кілька писанок, вивчаючи запропоновану техніку. Учасники власноруч спробували пройти усі етапи написання справжньої писанки: створення візерунку, нанесення воску, фарбування та кінцеве оформлення.

«Мені дуже хочеться, щоб не забувалися традиції українського народу. Ми віримо, що писанка приносить добро, щастя, захищає людину від усього злого, є певним родинним оберегом. Кожна писанка неповторна, з особливим змістом», – поділилася думками керівник центру виховної роботи та культурного розвитку ТНМУ Марта Руденко.

Більшість вперше у своєму житті взялись за писачки, але дуже вправно створили свої дебютні великодні атрибути.

Вікторія із дітьми приїхала з Житомирщини. Вони тепер живуть у Тернополі й не пропускають жодної нагоди повчитися новому. Жінка навіть не уявляла, що колись займатиметься подібним. Артем із Лізою кажуть, що свої писанки теж обов’язково покладуть до святкового кошика.

Дякуємо за допомогу, підтримку й активне сприяння керівництву та адміністрації університету, прес-секретарю ТНМУ Яніні Чайківській та майстрині Наталії Рублевській за навчання та чудово проведений час.

Журналістка ТНМУ Соломія Гнатишин