Протягом жовтня у Чортківській центральній міській лікарні на лікування пацієнтів із діагностованим коронавірусом витратили 37 669 метрів кубічних рідкого кисню із бочок (це понад 43 тонни!) та ще 1 569 кисневих балонів. На придбання критично необхідного для хворих кисню лікарня витратила 1 529 405 гривень.
Загалом у два відділення Чортківської лікарні у жовтні поступило 217 хворих на ковід, з них виписали з одужанням – 170 , а померло 35.
Інфекційне та перепрофільоване під ковідне кардіологічне відділення за добу витрачають близько двох тонн рідкого кисню, коли він є. Коли немає – переходять на кисневі балони, їх за добу потрібно близько 200. У «інфекції» за годину витрачають у середньому чотири балони, у кардіологічному відділенні – 2,5. Тут лікують хворих із дещо легшим перебігом хвороби.
Ситуація із киснем у Чортківській лікарні залишається напруженою. По-перше, його споживання зростає у зв’язку з більшою агресивністю нового штаму ковіду. По-друге, на Львівському хімічному заводі, який є чи не єдиним в Україні виробником медичного кисню у великих обсягах, дедалі частіше трапляються поломки. Тож голова ОДА Володимир Труш, міські голови Тернопільщини, головні лікарі «ковідних» лікарень спільно чи не цілодобово шукають інші джерела постачання кисню.