Поселення Черняхівської культури, що у селі Вільхівчик, потребує археологічних досліджень. Науковці б’ють на сполох. Як розповідають у Гусятинському краєзнавчому музеї, поселення Черняхівської культури руйнується від природних факторів. Кожного року річка Збруч «поглинає» частинку історії краю.

«Потребує археологічних досліджень поселення Черняхівської культури у с.Вільхівчик, яке руйнується від природних факторів. Річка Збруч кожен рік поглинає частинку історії краю», – йдеться у повідомленні.

Додамо, що Черняхівська культура, у найпізніших публікаціях — культура Черняхів-Синтана-де-Муреш — археологічна культура, яка існувала в 100–500 роках нашої ери. Поширена на території лісостепової України між Сіверським Донцем на сході та Дністром, Прутом і вздовж Бугу на заході, а також на південному сході Польщі, у Чехії, Словаччині, Угорщині, Румунії, Болгарії. Деякі історики (зокрема, Пауль Райнеке) пов’язують її із державою готів (Оюм). Окремі археологи співвідносять її з племенами готів, описаних істориком Йорданом, сучасні антропологи зауважують ідентичність з полянами.

Джерело: TeNews