Із 1 жовтня понад 5300 аптек та аптечних пунктів по всій країні відпускатимуть інсулін за електронними рецептами безоплатно або з доплатою. Директор департаменту охорони здоров’я ТОДА Ольга Ярмоленко та експерт департаменту з ендокринології Надія Гулько окреслили основні питання щодо програми реімбурсації інсулінів.

Вартість інсулінів аптекам відтепер напряму відшкодовуватиме  Національна служба здоров’я України.

Це означає, що з 1 жовтня препарати інсуліну можна буде отримати за електронним рецептом. Перший електронний рецепт на інсулін пацієнту виписує виключно лікар-ендокринолог на основі створеного та внесеного в електронну систему охорони здоров’я плану лікування. Повторний рецепт зможе виписати сімейний лікар. До кого звертатися за повторним електронним рецептом, пацієнт обирає самостійно.

Маючи електронний рецепт, пацієнт обирає будь-яку аптеку в будь-якому регіоні країни, яка має договір з НСЗУ за напрямом реімбурсації інсулінів. Впізнати таку аптеку можна буде за наліпкою “+Інсуліни”. Крім того, знайти такі аптеки допоможе оператор контакт-центру НСЗУ за безкоштовним номером 16-77. Також найближчим часом інформація з’явиться на онлайн-дашбордах НСЗУ.

– Пацієнти з діабетом зможуть отримати інсуліни безоплатно або з доплатою в будь-якій аптеці, яка працює за договором із Національною службою здоров’я. Вартість інсулінів аптеці відшкодує Національна служба здоров’я України.  Щоби з 1 жовтня вже отримувати інсуліни за програмою “Доступні ліки” пацієнту з діабетом потрібно відвідати ендокринолога. Це необхідно для того, щоби лікар створив індивідуальний план лікування і вніс його в електронну систему охорони здоров’я.  В індивідуальному плані ендокринолог фіксує встановлений діагноз та призначення інсуліну із визначенням типу, виду та дозування. На основі індивідуального плану лікування буде формуватися електронний рецепт на препарати інсуліну, – розповіла  директор департаменту охорони здоров’я ТОДА Ольга Ярмоленко.

Повторний рецепт зможе також виписати і сімейний лікар. І це полегшує доступ пацієнта до необхідного лікування. Однак сімейний лікар може виписати електронний рецепт за вже встановленим ендокринологом планом лікування, але не може змінити призначення ендокринолога.

Джерело: Тижневик “Номер один”