З початку цього року до місцевих бюджетів Тернопільщини надійшло 192 млн 322,7 тис. грн плати за землю. Виконання індикативних показників склало 116,4 відсотка, тож додатково платники спрямували для територіальних громад 27 млн 118,5 тис. гривень. Приріст до січня-червня 2020 року склав 41 млн 540 тис. грн або 27,5 відсотка.

 

Понад 84 відсотки земельної плати – внесок юридичних осіб. Адже вони перерахували з початку року 162 млн 69,5 тис. грн плати за землю. Це на 19 млн 118,6 тис. грн більше, ніж очікувалось, та на 33 млн 475,5 тис. грн більше, ніж за перше півріччя минулого року.

Фізособи поповнили скарбниці місцевих громад, сплативши 30 млн 253,2 тис. грн плати за землю. Сплата перевищила очікувані надходження на 7 млн 999,9 тис. грн, а плюс до січня-червня 2020 року склав 8 млн 64,5 тис. гривень.

«Варто зауважити, що плата за землю – це бюджетоформуючий платіж територій Тернопільщини, тому його адміністрування на особливому контролі. Акцент у цьому напрямку роботи податківці ставлять на те, аби жоден гектар ріллі, пасовищ, земельних ділянок, які виділені під ведення бізнесу, не пройшов повз оподаткування», – зазначив заступник начальника Головного управління ДПС у Тернопільській області Петро Якимчук.

До того ж динаміка сплати податків, що зараховуються до місцевих бюджетів, значною мірою залежить від активної позиції лідерів громад, які повинні докладатись до того, щоб всі суб’єкти господарювання та громадяни виконувати свої податкові зобов’язання. «Легальна підприємницька діяльність, впорядкування земельних відносин з усіма землекористувачами та власниками земельних угідь і пильний контроль за податковою дисципліною тих, хто використовує землю задля комерційного зиску, – передумови бюджетного успіху громад», – наголосив податківець.