Великодні свята уже на порозі наших домівок. Для одних – це час відпочинку, а для інших – квартирних злодіїв – час “заробітку” та легкої наживи. Допоки краяни поспішатимуть поїхати до близьких, рідних та знайомих, зловмисники приготуються “працювати”.
Від початку року в області зареєстровано п’ятдесят квартирних крадіжок. Поліцейські зазначають, що саме у святкові дні домушники активізовуються найбільше. Злодії мають точно вивідати, чи є хтось вдома – ходять по дворах і спостерігають, у яких квартирах “не світиться” залишають різного роду мітки на дверях. Наприклад, на верхній частині дверей можуть залишити зламаний сірник. Коли відчиняються двері, сірник падає – знак для крадіїв, що вдома хтось є. А якщо він залишається на місці – вхід вільний. Дехто кладе печиво під дверний килимок, ще ліплять жуйки. “Працюють” вони як зранку, так і ввечері. Мимоволі розповісти злочинцям про свою відсутність можуть і самі господарі житла – похвалившись в соцмережах поїздкою за кордон або до родичів у сусіднє місто.
Тому, якщо їдете навіть у нетривалу подорож, то варто попросити людей, яким ви довіряєте, аби наглянули за житлом. Щоб час від часу заходили, вмикали світло – це буде своєрідним сигналом, що всередині хтось є. Ні в якому разі не залишайте їм ключі від квартир в «обумовленому місці».
Аби вберегти своє помешкання від злодіїв, треба лише дотримуватись елементарних правил. Перше – зачиняти вікна й двері, навіть коли збираєтесь в магазин. Друге – не показувати стороннім, де лежать гроші. Не слід зберігати у квартирі в одному місці значні суми грошей, ювелірні вироби. Обмежте коло осіб, яким відомо про цінності, що зберігаються вдома.Третє – добрі та пильні сусіди, які викличуть поліцію, якщо помітять когось підозрілого в під’їзді. Та якщо працюють «профі», то цього замало. Найбільш дієвий спосіб захисту помешкання – встановлення охоронних систем.