8 квітня 2021 року в рамках Всеукраїнського проєкту «Студент-студенту» у Тернопільському національному медичному університеті імені І.Горбачевського відбулася низка лекцій на клінічну тематику, яка підготовлена і проведена студентами нашого вишу під керівництвом професорсько-викладацького складу кафедри внутрішньої медицини №1.
З вітальним словом до учасників Всеукраїнського студентського проєкту звернулися проректор з наукової роботи професор І.М.Кліщ та професор кафедри внутрішньої медицини №1 Н.І.Ярема.

ТНМУ отримав естафету від Харківського національного медичного університету, який і започаткував навесні цього року сучасний допоміжний формат дистанційної форми навчання за участю здобувачів вищої медичної освіти з метою створення банку студентських лекцій. Цей захід відбувається регулярно на платформі Харківського національного медичного університету з активною участю кафедри клінічної фармакології та внутрішньої медицини. У проєкті беруть участь також здобувачі вищої медичної освіти Національного медичного університету імені О.Богомольця, Української медичної стоматологічної академії, Буковинського державного медичного університету, Івано-Франківського національного медичного університету, Запорізького державного медичного університету, Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, Вінницького національного медичного університету імені М.Пирогова, Сумського державного університету тощо. У запропонованому форматі лекторами виступають здобувачі вищої медичної освіти – студенти 4-6 курсів, інтерни, які мають глибокі знання, бажання, успішний досвід участі в конференціях, конгресах, олімпіадах та конкурсах. У своїх презентаціях вони розглядають теми внутрішньої медицини та клінічної фармакології у вигляді 20–30-хвилинних лекцій.

Під час заходу 8 квітня студенти ТНМУ представили лекції з кардіологічної тематики, а саме одного з складних і важливих її розділів – аритмології: «Тріпотіння передсердь: клініка, діагностика, лікування» (Анна Комар, 6 курс), «Фібриляція передсердь: етіологія, патогенез, діагностика» (Андрій Вуїв, 5 курс), «Сучасні підходи до лікування фібриляції передсердь» (Владислав Бондар, 4 курс). Активну участь у підготовці студентів брали доценти кафедри внутрішньої медицини №1 І.П.Савченко та Л.В.Радецька.

Завдяки такому підходу, з’явилася можливість детальніше обговорити складні питання клінічної медицини і долучати до реалізації мети навчання більшу кількість здобувачів вищої медичної освіти.

Студенти успішно передали естафету своїм колегам з Національного медичного університету імені О.Богомольця. Успіхів в поглибленні знань та професійної майстерності!