Ще на початку карантину, у березні, тернополяни масово кинулись скуповувати гречку, макарони, рис та інші продукти з тривалим терміном зберігання.
Дехто зізнається — ще досі не доїли тих запасів, а на запитання «чому брали із запасом» відповідають, що не знали, чи потім не буде дефіциту. Втім, на щастя, цього не сталося — на полицях супермаркетів та на ринках було достатньо продуктів, які практично не зросли в ціні. Та чи варто очікувати тернополянам різких стрибків цін на найпопулярніші українські крупи — гречку?
Відповідь на це питання дав виконавчий директор Українського дискусійного клубу Олег Пендзин.
За його словами, в Україні наразі ріст вартості гречки не прогнозується.
— Гречка за ціною досягла свого історичного максимуму, якого українці за гречку платити не будуть. Тобто ми вже бачили тенденцію, що за останній місяць гречка на цілу гривню подешевшала…тому що гречку в основному споживають літні люди, або її беруть для дітей… Літні люди — це як правило люди з низькими доходами, то починається переорієнтація з гречки на більше дешеві крупи, — розповів Пендзин.
Так, з вересня минулого року гречка подорожчала на 152% — це найбільший показник серед останніх продуктів.
— Тому я прогнозую, що гречка рости в ціні вже не буде, якщо не зміниться загальна ситуація з інфляційними процесами, а при тих моментах, які є наразі, гречка в ціні рости не буде. По-перше, тому що у людей немає грошей, а по-друге, та гречка, яка на сьогоднішній момент є, вона ще буде рости на 20% врожаю, адже цього року її буде більше, — додав експерт.
Разом з тим, фахівці кажуть, що в Україні варто очікувати близько 15-20% росту цін на овочі до кінця року.