Державна комісія з питань ТЕБ та НС на позачерговому засіданні оновила розподіл України на карантинні зони. Але найголовніше, уряд відмовився від практики обмеження роботи бізнесу, транспорту і навчальних закладів. Саме цього добивалась міська рада Тернополя. Саме за цю позицію Сергія Надала назвали «бунтівним мером», – пише “TeNews“.
Рівень карантинних обмежень визначатимуть спільно з громадою
Головним предметом протистояння міського голови Тернополя Сергія Надала та уряду була позиція проти обмеження роботи транспорту, бізнесу, садочків і шкіл. Міська рада Тернополя ухвалила власну процедуру того, як місто має жити в умовах пандемії. При дотриманні обов’язкових протиепідемічних норм (маски, дезінфекція і соціальна відстань), не закривались підприємства і установи, продовжили працювати дитячі садочки і школи, працював громадський транспорт.
Уряд зрештою змушений був погодитися, що позиція Тернополя, яку підтримали інші українські міста, є обгрунтованою і доречною у сьогоднішній ситуації. Також уряд погодився відмовитися від практики обмеження залізничних і міжобласних перевезень.
Кабінет міністрів України на своєму засіданні змінив умови поділу регіонів на так звані «зони» карантину, а також правила для кожної із зон. Тепер регіони підключатимуться до визначення «червоних зон»: рішення ухвалюватимуть спільно державна та регіональна комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій за умов: завантаженість понад 75% ліжок у лікарнях впродовж п’яти днів поспіль, перевищення середнього рівня захворюваності випадків на 100 тисяч населення у понад п’ять разів за 15 днів.
Боротьба міст з непрофесійним урядом за конституційні права громадян триває
Це значний крок у подоланні ручного «зонування» України, проте проблема і надалі залишається. На жаль, Україну й надалі будуть ділити на зони, будуть обмежувати конституційні права українців. Тому Сергій Надал, якого підтримують його колеги з інших міст України, буде й надалі наполягати на неконституційності «червоного карантину». Бо найголовніше, що уряд має не лише забороняти, а запустити комплексну державну політику профілактики COVID-19 з використанням коштів коронавірусного фонду. Досі триває практика, коли уряд спрямовує кошти цього фонду на так зване «велике будівництво», підтримку поліції та інші напрямки, не пов’язані з профілактикою і боротьбою з вірусом.