Найближчим часом в Україні, зокрема на Тернопільщині, очікується зниження цін на бензин, дизельне паливо, моторні й агрегатні масла. Зокрема, бензин може подешевшати в середньому на 15-20%.

Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню UA.News розповіла член правління міжнародної спілки «Інститут національної політики» Марина Багрова.

На думку експерта, падіння ціни на нафту, матиме, переважно, позитивний характер для українського ринку. Постраждають лише економічні інтереси компаній, які займаються поставками нафти і нафтопродуктів в Україну.

«Здешевлення нафти на світових ринках, призведе до зниження обсягів прибутку тих компаній, які здійснюють постачання нафти і нафтопродуктів в Україну, і торгують ними на території країни. Зокрема, автомобільним паливом – бензином і дизелем. Однак в Україні курс долара безпосередньо не пов’язаний із вартістю нафти. На курс впливають інші як зовнішньо-, так і внутрішньоекономічні фактори, зокрема відсутність виразної і стабільної міноритарної економічної політики з боку Кабінету мiністрів».

Аналітик прогнозує у найближчій перспективі зниження цін на бензин, дизельне паливо, моторні й агрегатні масла. Водночас, на її думку, темпи і терміни зміни вартості нафтопродуктів, не завжди пропорційні коливанням цін на нафту, що, у свою чергу, обумовлене різними спекуляціями і психологічним звиканням до існуючих цін на паливо керівництвами компаній, які займаються реалізацією нафтопродуктів.

Марина Багрова також зазначила, що, як показує спостереження за динамікою цін на нафту і нафтопродукти, при зниженні вартості бареля нафти на 30% терміном понад місяць, вартість бензину знижується в середньому на 15 – 20%. На її думку, ціна в інтервалі від $30 до $40 за барель, може зберегтися не лише до кінця поточного року, але і в найближчі кілька років з перспективою подальшого зниження.

«Нинішнє падіння цін на нафту, обумовлене такими основними факторами, як надлишок нафти на нафторинках, порушення керівництвом Росії домовленостей ОПЕК+ (найбільша змова світових виробників нафти) щодо зниження обсягів видобутку нафти. Причинами є і зниження ціни на нафту найбільшим світовим видобувачем і постачальником сировини – Саудівською Аравією, а також світовою тенденцією поступового переходу людства на альтернативні (зелені, або екологічні) джерела енергії. Крім того, на відміну від попереднього падіння цін на нафту у 2015-2016 роках, зараз важливу роль відіграє фактор коронавірусу, який суттєво впливає на попит, зокрема і на споживання нафти» — Марина Багрова, член правління міжнародної спілки «Інститут національної політики»

заправ азс палив нафта бензин

Від admin