сексЕкс-очільниця МОЗ Уляна Супрун на своїй сторінці в соцмережі відповіла на незручні запитання щодо інтимної близькості під час карантину.

“У цей період ми повинні залишатися вдома та фізично дистанціюватися від інших людей. Поки ми на цьому етапі, ставтеся відповідально до своїх сексуальних зв’язків та турбуйтеся не лише про свою безпеку, а й про безпеку свого партнера чи партнерки.

У цьому дописі рубрики #НезручніПитання зібрали все, що наразі відомо про заняття сексом під час пандемії COVID-19:

Загалом секс знижує тривожність та допомагає боротися зі стресом, з яким ми всі зараз можемо стикатися через вимушену ізоляцію. https://bit.ly/2yXGKhL Заняття сексом супроводжує викид гормонів, зокрема окситоцину, що добре впливає на нашу імунну систему. Наприклад, окситоцин активує ланку вродженого імунітету, клітин “природних кілерів”. Вони вбивають уражені вірусами клітини та не дають виникати рецидивам деяких хвороб.

Також статевий акт можна прирівняти до фізичних вправ, що має позитивний ефект на серцево-судинну систему. Тут більше про всі переваги: https://bit.ly/2RBSo8D

Це нормально, якщо через стрес у вас немає бажання займатися сексом. В одному невеликому дослідженні, що провели у Веньчуані (Китай), виявили, що до землетрусу 2008 року 67% жінок мали регулярний секс, а після землетрусу показник впав до 4%. За місяць число зросло до 24%, але все одно не піднялося до попереднього рівня. https://bit.ly/2K0DfcG Це демонструє те, як ми можемо реагувати на стрес та небезпеку.

Що робити, коли всі навколо нагадують про небезпеку близьких контактів через поширення вірусу SARS-CoV-2, а ви самоізолювалися зі своїм партнером або партнеркою? Ми не можемо закликати утриматися від сексу під час пандемії COVID-19, проте закликаємо бути свідомими.

Як інші респіраторні віруси, вірус SARS-CoV-2 не поширюється статевим шляхом. Жодних доказів такої ймовірності поки немає.

→ Основний шлях поширення — через тісний контакт з хворою на COVID-19 людиною. Невеликі краплі рідин з носа чи рота поширюються під час того, як хвора людина кашляє, чхає, розмовляє або видихає повітря. Тому близький тілесний контакт, поцілунки та навіть швидке дихання, які супроводжують секс, можуть бути способом передачі вірусу від одного партнера до іншого.

→ Також вірус можна підхопити з поверхонь, яких торкалася інфікована людина. А потім через брудні руки перенести до свого обличчя, носа чи рота і таким чином інфікуватися також.

→ Вірус виявляли в фекальних масах хворих на COVID-19 людей, але поки що не знаходили в спермі або вагінальних виділеннях. https://bit.ly/3b5EbbK

Досі недостатньо інформації, щоби стверджувати про цілковиту безпеку або небезпеку самого статевого акту зараз. Зібрали для вас кілька порад, яких варто дотримуватися у цей період під час заняття сексом.

https://on.nyc.gov/2wytShd
https://bit.ly/34xQVp6
https://bit.ly/2V64Q2o

 Займайтеся сексом із близькими вам людьми.

Ваш найбезпечніший сексуальний партнер — ви самі. Мастурбація не поширює вірус, особливо якщо ви миєте руки та будь-які секс-іграшки милом щонайменше 30 секунд до і після сексу.

За рівнем безпеки після вас йтиме ваш постійний партнер або партнерка, з ким ви живете. Якщо ви вдвох дотримуєтеся карантину, не маєте тісних контактів з іншими людьми, а до того ж, живете разом, то в плані інтенсивності тілесних контактів секс нічим не відрізнятиметься від спільного перегляду фільму в обіймах.

Уникайте сексуальних контактів з тими, з ким ви не перебуваєте на карантині, навіть якщо це ваш постійний сексуальний партнер. Пам’ятайте про те, що ви можете бути впевнені лише у тому, чи дотримуєтеся ви самі всіх правил карантину. Простежити за партнером або партнеркою, з якими ви не живете під одним дахом, складно.

Якщо у вас кілька сексуальних партнерів, обмежте зустрічі з ними. Спробуйте замінити реальний секс на віртуальний. Не починайте нові сексуальні стосунки у цей період.

 Зважайте на основні способи поширення вірусу.

Найперше, як може передаватися SARS-CoV-2, це під час поцілунків. Якщо людина не входить до вашого кола тісних контактів, тобто не живе з вами, обмежте поцілунки.

Мережею ширяться дописи про безпечні під час пандемії COVID-19 пози для сексу. Звісно, це жартівлива форма подачі серйозної інформації. За основу там взяте правило соціальної дистанції в 1-1,5 метри (від вашого обличчя до обличчя вашого партнера чи партнерки).

Якщо ви практикуєте анальний секс або римінг, пам’ятайте про те, що вірус SARS-CoV-2 може міститися в фекальних масах. Так само пам’ятайте, що під час орального сексу ймовірне поширення вірусу через слину. Для цього використовуйте презервативи або латексні серветки, тут важливий бар’єрний захист.

Мити руки до і після сексу не менш важливо, аніж щоразу після повернення з вулиці. Так само важливо дезінфікувати всі секс-іграшки, які ви використовуєте. Переконайтеся, що ними користуєтеся лише ви.

 Відмовтеся від сексу, якщо ви або ваш партнер чи партнерка погано почуваються.

Якщо у вас або вашого партнера з’явилися симптоми COVID-19, уникайте сексу та поцілунків, зокрема. Пам’ятайте, що висока температура (вища за 38,5 градусів), кашель та ускладнене дихання — привід до госпіталізації.

Також якщо ви знаєте, що ваш партнер або партнерка контактували з хворими на COVID-19 людьми, утримайтеся від сексу на деякий час, щоби зменшити ризик вашого інфікування.

 Користуйтеся засобами контрацепції.

Крім ризику інфікуватися вірусом SARS-CoV-2 (якщо не дотримуватися заходів запобігання), не варто забувати про інфекції, що передаються статевим шляхом.

Для запобігання інфікуванню цими інфекціями потрібно користуватися засобами контрацепції. Презерватив — засіб контрацепції бар’єрного типу. Це єдиний спосіб запобігти інфекціям, що передаються статевим шляхом, та вагітності водночас. Його ефективність дуже висока, але лише у випадку правильного використання. http://bit.ly/2Seckz1

секс

Від admin