Щороку, 3 грудня, відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю/ International Day of Persons with Disabilities/ Journée internationale des personnes handicapées.
Саме цій нагоді був присвячений спецсемінар «Фінансова підтримка надання медичних послуг людям з особливими потребами у Словаччині, Польщі та Україні».
Організаторами заходу виступили факультет фінансів та обліку, Міжнародна студія фінансів сталого розвитку Тернопільського національного економічного університету за підтримки проректора з науково-педагогічної роботи (міжнародна діяльність та інноваційний розвиток) ТНЕУ Оксани Десятнюк
(модератори – д.е.н., проф. Оксана Тулай; к.е.н., доц. Оксана Квасниця; к.е.н., доц. Олена Петрушка; к.е.н., доц. Богдана Шулюк).
Партнерами заходу виступили Вища школа економіки, менеджменту та публічного адміністрування в Братиславі (Словаччина); Вища школа охорони здоров’я та соціальної праці св. Алжбети в Братиславі (Словаччина); Центр педіатрії ім. Яна Павла II в Сосновці (Польща); КП «Тернопільський міський лікувально-діагностичний центр» ТМР; ГО «Злоте серце» (Польща).
Проректор з науково-педагогічної роботи (міжнародна діяльність та інноваційний розвиток), д.е.н., проф. Оксана Десятнюк та декан факультету фінансів та обліку, к.е.н., доц. Андрій Кізима зазначили, що Міжнародний день людей з інвалідністю спрямований на привернення уваги суспільства і громадськості до актуальних проблем людей, які мають особливі потреби. Тому метою спецсемінару є обговорення актуальних фінансових питань щодо надання медичних послуг людям з інвалідністю у контексті вітчизняного і зарубіжного досвіду та нагадування про наш обов’язок виявляти турботу і милосердя до людей з особливими потребами.
Гостроактуальні питання фінансового забезпечення надання медичних послуг людям з особливими потребами, які розглядали спікери д.е.н., проф. Оксана Тулай (ТНЕУ), магістрант Святослав Нитка (ТНЕУ), к.е.н., доц. Надія Дубровіна (Вища школа економіки, менеджменту та публічного адміністрування в Братиславі, Вища школа охорони здоров’я та соціальної праці св. Алжбети в Братиславі (Словаччина)), Наталія Сухіна (завідуюча відділом платних медичних послуг КП «Тернопільський міський лікувально-діагностичний центр» ТМР), Богуслав Бліхарський (президент ГО «Злоте серце», Польща) не залишили байдужими жодного учасника спецсемінару.
Доповідачі акцентували увагу учасників на фінансових аспектах доступності якісних медичних послуг для людей з особливими потребами; сучасних особливостях й вартості реабілітаційних і протезувальних послуг; особливостях фінансового механізму надання медичних послуг людям з особливими потребами в Україні та новаціях процесу реформування вітчизняної охорони здоров’я.
Присутні ознайомилися з досвідом Словаччини і Польщі щодо фінансового забезпечення надання медичної допомоги та соціальної інтеграції дітей з особливими потребами. Також розмовляли про те, як у Польщі фінансуються програми підтримки людей з особливими потребами; як польський уряд підтримує санаторно-курортне лікування таких осіб; якою є роль громадських і благодійних організацій у фінансовій підтримці людей з особливими потребами.
Особливі теплі слова хочеться сказати нашим дивовижним студентам, які виявили великий інтерес та глибоко прониклися цією темою.
Оксана Тулай, д.е.н., професор, професор кафедри фінансів ім. С. І. Юрія, координатор міжнародної діяльності факультету фінансів та обліку Тернопільського національного економічного університету