У місцевих підрозділах служби зайнятості Тернопільщини таким особам сприяють у підборі підходящої роботи відповідно до їх професійних навичок і знань, рекомендацій медико-соціальної експертної комісії та індивідуальної програми реабілітації, побажань людини; організовують професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації; залучають до посильної тимчасової зайнятості, навчають техніці пошуку роботи та самопрезентації, сприяють у започаткуванні власної справи.
Аби наблизити соціальні послуги до громадян, в об’єднаних територіальних громадах області облаштовано 50 робочих місць для представників служби зайнятості, які у визначені дні надають відповідні консультації жителям громад, у тому числі й особам з обмеженою працездатністю. Також фахівці служби зайнятості разом із соціальними партнерами організовують виїзні інформаційно-консультаційні дистанційні майданчики в громадах.
З початку року послугами служби зайнятості Тернопілля скористались більше тисячі осіб з обмеженою працездатністю, третину – працевлаштовано, 1 з них відкрив власну справу, 108 – проходили професійне навчання; півсотні – брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, 1 – підтвердив неформальне професійне навчання за професією кухар.
За цей період роботодавці запропонували особам з інвалідністю більше 300 вакансій.
На 1 листопада 2019-го актуальними були 103 вільних робочих місця для цієї категорії громадян. Для 381 безробітної особи з обмеженими фізичними можливостями продовжується пошук підходящої роботи.
Також, за 10 місяців 2019 року послугами служби зайнятості Тернопільської області скористались 36 демобілізованих учасників АТО, які мають інвалідність. П’ятьом з них вдалося знайти постійну роботу. На 1 листопада 2019-го для 13-ти воїнів з інвалідністю продовжується пошук прийнятних місць праці.
Відділ інформаційної роботи
Тернопільського обласного центру зайнятості