У цьому році такий моніторинг придбаних і розподілених лікарських засобів  для хворих на гепатит В і С у Тернопільській, Хмельницькій та Рівненській областях здійснюватиме тернопільська громадська організація «Нівроку», представники  якої розповіли про основну мету та завдання проєкту.

– Творче об’єднання «Нівроку» має з’ясувати, чи доходять ліки до пацієнта та чи були створені перешкоди при отриманні цих безкоштовних препаратів. У нашій області подібний моніторинг  ще не проводився. Раніше ми розробили програму із профілактики вірусних гепатитів В та С, вона була успішно ухвалена обласною радою. Проконтролювати абсолютно всі надходження ліків не реально. Тому на даний час наша організація займатиметься точковою перевіркою поступлення медичних препаратів (по препаратах від недуг В і С). Наступних два місяці будемо досліджувати долю ліків, які були закуплені ПРООН для нашої, Хмельницької та Рівненської областей, – розповів голова ГО «Творче об’єднання «Нівроку» Олександр Домбровський.

Також організація спробує в анонімній формі з’ясувати, чи були випадки, коли за ліки, які повинні надаватися пацієнту безкоштовно, вимагали кошти, або хворий направлявся в окремий аптечний кіоск, де міг придбати зазначені медикаменти.

– Подавши запити до управління охорони здоров’я Тернопільської, Хмельницької та Рівненської областей, нам надійшла інформація про дати отримання ліків та розподіл їх на лікарні. Основним нашим завданням є спілкування з пацієнтами. Ми хочемо володіти інформацією, як вони отримують ліки, чи достатньо їх,  регулярно їх отримують чи є переривання, бо якщо воно не заплановане, може мати дуже негативні наслідки. Пацієнт в електронній формі заповнює анкету, де вказує, з чим стикається при отриманні ліків, чи є перешкоди або вимагання грошей за ці безкоштовні медичні препарати. Хочу наголосити, що дане анкетування є анонімним, без жодних електронних адрес та прізвищ. Ми не маємо на меті обговорювати випадок конкретної людини. А збираємо дані, аби запобігти майбутньому незаконному поводженню з ліками за державний кошт, – повідомила експерт проєкту Ольга Мазаєва.

Для тих людей, які не зможуть пройти анкетування в електронному форматі, воно буде також і у паперовій формі. Організатори мають на меті співпрацювати з медичними установами, де і зможуть зібрати «живі» дані. Опитування серед деяких хворих уже проведено, інформація зібрана, однак висновки робити рано, повідомляють експерти проєкту. Хто бажає пройти анкетування, наживо поспілкуватися, можуть звертатися в організацію «Нівроку» або ж зателефонувати за номером 0673704406.

На реалізацію цього проєкту виділено понад 120 тисяч гривень. І вже 10 грудня буде оголошено аналітичні дані, які збере громадська організація за два місяці.

лікар

Джерело: Доба

Від admin