unnamed (2)До топ-6 пільг, якими користується переважна більшість ветеранів в Україні, належать: безкоштовний проїзд у міському громадському транспорті, пільги на житлово-комунальні послуги, пільговий проїзд у міжміському транспорті, виплата до 5 травня, щорічне медичне обстеження та диспансеризація, додаткова оплачувана відпустка 14 днів. 

Такі результати соціологічного дослідження оприлюднила громадська організація “Юридична Сотня” та компанія Kantar Україна в Українському кризовому медіацентрі. Даний проект виконувався за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID Україна. Дослідження проводилося протягом серпня 2019 року, було опитано 1215 респондентів, серед яких  були різні покоління ветеранів, у 10 населених пунктах.

Опитані ветерани назвали пільги, якими вони хотіли б користуватися, проте якість надання їх, на даний момент, залишається низькою. Серед них: отримання земельної ділянки, першочергове безоплатне зубопротезування, щорічне медичне обстеження та диспансеризація, пріоритет в державному забезпеченні житлом”, – розповіла експертка“Юридичної сотні” Юлія Морій.

Психологічна підтримка та реабілітація має контроверсійне сприйняття серед ветеранів. Зокрема, позитивно та високо оцінюють ті, хто має досвід звернення за допомогою. Проте ймовірність звернення серед тих, хто ще не звертався за психологічною допомогою є досить низькою. Крім того, наявні бар’єри для звернення у тих, хто не має досвіду.

Більшість ветеранів АТО/ООС у віці 20-39 років цікавлятьсябезкоштовним навчанням, лише 14% заявили, що їх ця пільга не цікавить.

Допомога Центру зайнятості у відкритті власного бізнесу, пільги та кредити для бізнесу цікавлять лише вузьку аудиторію (1% опитаних ветеранів). Причиною таких результатів є те, що участь в опитуванні взяли участь різні покоління ветеранів. Проте, це не означає, що держава не повинна сприяти ветеранам у відкритті власної справи”, – наголосила експертка “Юридичної сотні” Юлія Морій.

Відповідно проведеного дослідження, державне фінансування громадських об’єднань ветеранів – цікавлять лише вузьку цільову (переважно учасників бойових дій в Афганістані). Такою пільгою користується лише 4% опитаних.

“Новостворене Міністерство у справах ветеранів та тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб, опікується усіма категоріями ветеранів. У зв’язку з цим, при формуванні державної політики, важливо враховувати думку усіх представників ветеранських категорій. Також, результати  опитування варто враховувати при розробці змін до законодавства про статус ветеранів”, – розповіла Юлія Морій, експертка ГО “Юридична Сотня”.

unnamed (2)

Від admin