У низці районів Тернопільської області скасовано карантинні режими. Небезпечні захворюванняв деяких місцях були виявлені ще у 90-х роках.

Про це повідомляють в управлінні Держпродспоживслужби оласті, пише сайт Тернополяни.

При проведенні інвентаризації вогнищ карантинних організмів на території Тернопільської області, а саме:

Віспи (шарки) слив (Plum pox potyvirus) встановлено, що:

– сад в с. Берем’яни Бучацького району, де було виявлено дане захворювання у 1997 році на площі 2,0 га, викорчовано та спалено. Відповідно розпорядженням голови районної державної адміністрації від 17.07.2019 року № 271-од скасовано карантинний режим по віспі (шарці) слив у селі Берем’яни Бучацького району Тернопільської області.

– сад в смт. Вишнівець Збаразького району, де було виявлено дане захворювання у 1992 році на площі 1,0 га, викорчовано та спалено. Відповідно розпорядженням голови районної державної адміністрації від 26.09.2019 року № 272-од скасовано карантинний режим по віспі (шарці) слив у смт. Вишнівець Збаразького району Тернопільської області.

Амброзії полинолистої (Ambrosia artemisiifolia L.)

— у м. Почаїв Кременецького району встановлено, що на території площею 0,5 га, де було виявлено карантинний бур’ян, побудовано житловий будинок, а узбіччя вулиці покрито асфальтним покриттям, внаслідок розширення дороги. Вся територія заасфальтована, рослини амброзії полинолистої відсутні. Розпорядженням голови районної державної адміністрації від 07.07.2019 року № 210-од скасовано карантинний режим по амброзії полинолистій на площі 0,5 га у м. Почаїв Кременецького району Тернопільської області.

Бактеріального в’янення кукурудзи (Erwinia stewartii (Smith) Dye.) встановлено, що даний організм відсутній у рослинному матеріалі кукурудзи, який відправлявся на проведення фітосанітарної експертизи і був відібраний із раніше заражених площ. Фітосанітарна експертиза проводилася імунофлюоресцентним методом (ІФА). Отже за результатами фітосанітарної експертизи, яка підтвердила відсутність карантинного організму було скасовано карантинний режим по бактеріальному в’яненні кукурудзи у наступних районах:

– Гусятинському районі на площі 35,0 га;

– Підволочиському районі на площі 120,5 га;

– Кременецькому районі на площі 60,24 га;

– Збаразькому районі на площі 20,0 га;

– Борщівському районі на площі 65,1 га;

– Чортківському районі на площі 41,64 га;

– Тернопільському районі на площі 33,0 га.

 

ZdX0YaDf

Від admin