Довіра до місцевого самоврядування базується, у першу чергу, на відкритості і прозорості поводження з громадськими коштами та громадським майном. Тому Тернопіль став одним із перших міст України, де запроваджено унікальний електронний сервіс відкритості влади – інтерактивна карта Реєстру комунального майна, – пише «TeNews».
Що таке інтерактивна карта Реєстру комунального майна?
Інтерактивна карта управління комунальним майном – це автоматизована картографічна система збору, обліку, накопичення, оброблення та відображення інформації про комунальне майно міської чи сільської громади. Веб-карта виступає лаконічним інструментом впорядкування великої кількості просторової інформації та сприяє підвищенню ефективності використання комунальним майном.
Можливості інтерактивної карти
Карта дає усім бажаючим доступ до бази комунального майна міста. Інформація, яка в інших містах – лише для обраних, у Тернополі – відкрита для всіх. База даних карти містить відомості про засновників та балансоутримувачів об’єктів комунальної власності:
стан приватизації;
юридичне становище;
стратегічне значення, фінансові (бухгалтерські) та статистичні показники, відомості про філії, відділення, представництва та інші відокремлені підрозділи;
розмір земельних ділянок та площу забудови для об’єктів нерухомого майна;
тип, найменування та вартість майна;
початок та закінчення термінів оренди тощо.
Таким чином, інтерактивна карта – новітній важіль формування прозорого, безбар’єрного та комфортного використання комунального майна міста
Реєстр комунального майна у Тернополі
Ще 8 серпня 2017 року міський голова Сергій Надал спільно з Центром громадського контролю «ДІЙ!» у Тернополі та компанією «MagneticOne. MunicipalTechnologies» презентували концепцію створення інтерактивної карти Реєстру комунального майна Тернополя. За цей період Реєстр довів свою ефективність. Приклад Тернополя щодо запровадження такого інтерактивного сервісу активно використовують в інших містах України.
Інтерактивна карта Реєстру комунального майна Тернополя – це спільна робота, яка частково фінансується за рахунок коштів місцевого бюджету, а частково створюватиметься зусиллями волонтерів та представників громадської організації, які будуть фотографувати та вносити інформацію. Місто зацікавлене у раціональному використанні комунального майна, оскільки це впливає на дохідну частину місцевого бюджету, на довіру громади до влади, на довіру потенційних інвесторів. Мерія Тернополя відкрита перед громадою. Іншої альтернативи немає.
Електронні сервіси унеможливлюють корупцію
Електронний сервіс карти Реєстру комунального майна – це й ефективний механізм боротьби з корупцією, один із сервісів прямого народовладдя. Адже відкритість влади – це також боротьба з корупцією. Він ліквідовує навіть основи для ведення корупційних дій.
Таким чином, у Тернополі максимально віддалили чиновника та простого громадянина. Чиновник має лише виконувати сервісні функції, обслуговувати інтерактивні програми, а не брати участь у вирішенні питань. Рішення приймає Громада.
Тарас Більчицький