Круглий будинок звели у селі Петриків на Тернопільщині. Господарі кажуть, що незвична форма будівлі допомагає заощаджувати тепло. Енергоефективне житло бачили кореспонденти “5 каналу“.
Господар будинку – Володимир Сеньків. Чоловік жартує про власний винахід: “Одні говорили, що вже церкву будують, інші – що цирк приїхав”.
Нині Володимир із родиною готується до переїзду в новий будинок. Ззовні будівля нагадує величезну кулю. Трикімнатне житло площею 55 квадратних метрів зводили трохи більше двох місяців.
“Робили ми це своїми силами. На майстрах економили. Я називаю цей будинок “зроби сам”, – розповідає винахідник.
Зводити будинок Володимиру допомагали рідні. За архітектора – двоюрідний брат. Він розробив проект. Усі розміри розрахували за допомогою спеціального калькулятора в Інтернеті.
“Коли я хотів будувати цей купол, я взяв м’яч футбольний. Є шестикутні латки білі і п’ятикутні чорні. Я їх поділив на трикутники і так розраховував. Потім зайшов в Інтернет і побачив цю програму. Звірив свої розрахунки – у мене зійшлося”, – зазначає будівельник Сергій Петришин.
Будівництво коштувало 10 тис. доларів. Це дешевше, порівняно зі зведенням класичного будинку, запевняють господарі. Крім того, помешкання енергоефективне.
Власники планують заощаджувати, зокрема, на опаленні. В оселі облаштували так звану двоковпакову піч. Вона краще віддає тепло та потребує менше дров.
Щоб закласти фундамент будинку, господар використав скляні пляшки.
“Тут ми використали приблизно 5 тисяч пляшок, а на сходах – шини. Це замість утилізації”, – розповідає господар диво-будинку.
Переїхати в нову оселю Володимир із дружиною планують навесні. До хати вже підведені всі необхідні комунікації, залишилося закінчити внутрішнє облаштування.
В такому будинку небезпечно жити може бути. Енергоощадний то певно зі скловати стіни. А пічне опалення засмоктує багато повітря, яке буде заходити через стіни, як через губку. Тобто пил зі скловати буде постійно в повітрі. В Канаді, наприклад, коли стіни роблять по каркасній технології, то опалення методом нагнітання теплого повітря, в такому випадку скловата буде назовні пилити.