Кожен із нас є платником податків, з яких і формується бюджет міста. Саме ці кошти наприкінці року міська рада (фінансове управління, депутати) “розподіляє” на пріоритетні напрямки фінансування в 2019-му році. 364 дні в рік тернополяни працюють на наповнення бюджету файного міста. І лише один день у рік мають на те, щоби вплинути на пріоритети фінансування в наступному році.


Цей день настає 7 грудня, о 12.00!

У сесійній залі Тернопільської міської ради відбудуться бюджетні слухання (громадські слухання проекту бюджету Тернопільської міської територіальної громади на 2019 рік).

Від нас теж залежить, наскільки якісно та об’єктивно буде складений бюджет Тернополя на наступний рік. Для цього нещодавно, за ініціативи ГО Експертно-аналітична група “Акцент” виконавчий комітет міської ради затвердив Положення, в якому детально розписано можливість громадян пропонувати зміни (https://drive.google.com/file/d/1clqpebsMATFfy5UmSQ2mPJKg5ndceu-c/view?usp=sharing).

Це хороший механізм співпраці, коли є бажання чути людей, вчити людей розуміти бюджетні процеси, вчити громаду розуміти обсяги фінансування та розвитку файного міста.

Довідка:

Щоб мати право голосу на Бюджетних слуханнях та право виступу з позиціями змін – потрібно попередньо зареєструватися. Згідно Положення, реєстрація проводиться онлайн (з допомогою форми https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc64ThtGC8Y6NEGdc5rVCfpI4PwIJ2poGe78jcnPMxaiSTNtA/viewform).

Пересічні тернополяни, які не мають пропозицій щодо проекту бюджету, можуть взяти участь, реєструючись в міській раді безпосередньо перед початком бюджетних слухань, і за умови наявності вільних місць у сесійній залі.

Документи проекту бюджету, які підлягають аналізу, наступні:

  • Проект Бюджету Тернопільської міської територіальної громади на 2019 рік: https://rada.te.ua/sesiya/proekti-rishen-sesii/proekti-rishen-sesii-tmr/24973.html
  • Проект програми соціально-економічного розвитку: https://rada.te.ua/sesiya/proekti-rishen-sesii/proekti-rishen-sesii-tmr/24976.html
  • Прогноз бюджету Тернопільської міської територіальної громади на 2020 – 2021 роки: https://drive.google.com/file/d/1j8oeiWypsgzr_UT8nyfbqdwTAuZJpTMs/view?usp=sharing
  • Пояснююча записка до бюджету Тернопільської міської територіальної громади на 2019 рік: https://drive.google.com/file/d/1KBPywOFqpDd70bNCKQLPgGt3Yg3FisXi/view?usp=sharing


Так, для більшості це нудно, незрозуміло, заплутано і сухо.

Але у громади тепер є реальний механізм долучатися. Все відкрито і публічно.
Звичайно, це не розважальний захід, на зразок перегляду фільму. Органи місцевого самоврядування не поспішають креативити під час різного роду звітувань. Про це навіть нещодавно розповідала екс-голова м.Нетішин Ольга Омельчук. Начальниця її фінансового відділу спеціально старалася монотонно читати звіт, щоб присутнім хотілося спати і вони не задавали лишніх питань…

Міська рада організувала бюджетні слухання не за власною ініціативою, а як крок назустріч ініціативі громадськості. Тому чекати полум’яного бажання та зрозумілих для пересічного мешканця інфографік, слайдів, фільмів про заплановані на 2019 рік доходи і прибутки, не варто.

Так, є ризик, що люди, які зовсім не розуміють бюджетного процесу, матимуть бажання вимагати чогось від міської ради. До прикладу ремонту свого двора. Щоб цього уникнути, в положенні передбачено виступи на бюджетних слуханнях лише компетентних людей. І це добра можливість для не компетентних поступово розбиратися, вчитися, досліджувати…

anons

Від admin