Цьогорічна вступна кампанія до вищих навчальних закладів в Україні матиме декілька нововведень. Про це розповіла Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час прес-конференції на тему “Вступ 2018”. За її словами, новації спрямовані на вдосконалення нововведень, які були впроваджені минулого року.

Рекомендуємо ознайомитися майбутніх студентів з основними змінами у правилах вступу до ВНЗ.

Нововведення №1. Для усіх спеціальностей уніфіковано обов’язкові предмети ЗНО. Тобто тепер у кожному ВНЗ на конкретну спеціальність буде потрібен однаковий перелік результатів ЗНО, який визначений умовами прийому.

Раніше абітурієнтам було дуже складно: на одну й ту саму спеціальність в одному навчальному закладі – одні предмети, в іншому – інші. Дана інновація має полегшити вступнику вибір того, з яких предметів він складає ЗНО, залежно від спеціальності, на яку він прагне вступити.

Обов’язковими для всіх вступників будуть сертифікати ЗНО із предмету “Українська мова та література”, другий предмет – фіксований (залежно від спеціальності), а третій предмет вступник обирає з двох альтернативних.

Проте, варто зазначити, що ця зміна не стосується пропозицій щодо вступу на контрактну форму навчання, для яких перелік конкурсних предметів визначили виші.

Нововведення №2. При вступі зараховуватимуться сертифікати ЗНО одразу 3 років: 2016, 2017 та 2018-го. Винятком є лише ЗНО з іноземної мови, де дійсним вважатиметься тільки сертифікат за 2018 рік. Це пов’язано із тим, що цього року формат тесту було змінено: до нього додали аудіювання.

Таке нововведення значно розширює можливості абітурієнта. Адже, якщо він не задоволений своїм сертифікатом, то може скласти ЗНО через рік, і якщо там будуть вищі результати, він візьме сертифікат з кращим показником.

Нововведення №3. Змінено регіональний, сільський та галузевий коефіцієнти за результатами вступної кампанії 2017 року. Зокрема, регіональний коефіцієнт відкореговано, сільський збільшено для вступників на аграрні спеціальності, а галузевий розповсюджено на заяви з другою пріоритетністю.

Так, коефіцієнти встановленні наступним чином:

* регіональний коефіцієнт:

для вишів Києва становитиме 1 (тобто в разі вступу в заклади столиці абітурієнт не отримуватиме жодних додаткових балів); для ЗВО у Донецькій, Житомирській, Кіровоградській, Луганській, Миколаївській, Сумській, Херсонській, Хмельницькій, Чернігівській областях, переміщених закладів вищої освіти – 1,04; в інших випадках – 1,02.

* сільський коефіцієнт (для вступників, які зареєстровані в селах не менше двох років до дня завершення подачі заяв про вступ та які в рік вступу здобули повну загальну середню освіту в школах, що знаходяться на території сіл):

збільшено для вступників на аграрні спеціальності – для них він становитиме 1,05; на інші спеціальності дорівнюватиме 1,02.

* галузевий коефіцієнт (для спеціальностей, яким надається особлива підтримка) становить 1,02 і, на відміну від 2017 року, поширюватиметься також на заяви з другою пріоритетністю.

Нововведення №4. Кількість заяв, які може подати абітурієнт на місця державного регіонального замовлення, зменшено. Якщо у 2017 році можна було подавати для участі в конкурсі за бюджетне місце 9 заяв, то цьогоріч – 7 заяв на 4 спеціальності. При цьому кількість заяв на контракт залишається необмеженою.

Цією зміною у Міносвіти хочуть спонукати вступників свідоміше ставитися до свого вибору та концентруватися на не більш, ніж на чотирьох спеціальностях, на які він хоче подати заявки.

Нововведення №5. Встановлено мінімальну кількість балів з другого та третього конкурсних предметів для вступу на 3 медичні спеціальності: “Стоматологія”, “Медицина”, “Педіатрія”. Мінімальний поріг для вступу тепер становить 150 балів. Така вимога надійшла від Міністерства охорони здоров’я.

Нововведення №6. Замість творчих конкурсів на деякі педагогічні спеціальності, журналістику та окремі спеціалізації дизайну запроваджено творчі заліки. Вони будуть, по суті, допуском до конкурсу.

Тобто людина отримує зараховано або не зараховано, а далі конкурс відбувається серед допущених осіб, але за результатами виключно зовнішнього незалежного оцінювання. Це дозволить зняти зайве навантаження з вступників та вишів, адже творчі заліки можна проводити не безпосередньо під час вступної кампанії, коли всі перебувають напруженому стані, а впродовж півроку до неї.

Нововведення №7. Обов’язкий іспит з іноземної мови при вступі до магістратури. Це стосується таких спеціальностей, як іноземна мова, гуманітарні науки, соціально-поведінкові науки, журналістика, сфера обслуговування і міжнародні відносини. Окрім того, запроваджується єдине фахове вступне випробування з права.

Що стосується абітурієнтів, які вступатимуть на пільговій основі, то тут є окремі правила. Одна частина складає ЗНО, а інша вступає за співбесідою. Пільговики повинні подавати документи у паперовому варіанті.

Вступна кампанія 2018 в датах

02-25 липня – реєстрація електронних кабінетів абітурієнтів

12 липня – початок вступної кампанії

12-20 липня – прийом документів абітурієнтів, які будуть проходити творчий конкурс, здавати вступні іспити та проходити співбесіди

12-26 липня – останній день прийому документів від абітурієнтів, які вступають на основі повної загальної середньої освіти

12-20 липня – прийом документів абітурієнтів, які складатимуть вступні іспити або проходитимуть співбесіду

17-26 липня – проведення творчих конкурсів

21-26 липня – проведення вступних іспитів

21-23 липня – проведення співбесід.

Строки прийому заяв на заочну, вечірню та дистанційну форми навчання, а також отримання ОКР Магістра та Спеціаліста встановлюється кожним навчальним закладом і вказується в Правилах прийому 2018 до навчального закладу.

1 серпня – оприлюднення рейтингового списку абітурієнтів

до 6 серпня – подача оригіналів документів, абітурієнтами, що пройшли на навчання за рахунок державних коштів

7 серпня – зарахування абітурієнтів за кошти державного замовлення

30 вересня – зарахування абітурієнтів за кошти фізичних та юридичних осіб.

vstupna_kampaniyadzhddd

Від admin