Згідно із соціонікою, лише пара людей зі взаємодоповнюючими психологічними функціями (дуальна пара) здатна повноцінно реалізувати себе в суспільстві. Дуали можуть зрозуміти одне одного без слів. Їм завжди добре разом працювати, відпочивати і навіть мовчати.

 Припустимо, твій „психологічний набір” складається з ознак – інтроверт, інтуїтик, етик та раціонал. Тоді ти – „Достоєвський”. За соціонікою, ти – тиха товариська людина, „миротворець”. У компанії більше мовчиш і спостерігаєш, приховуючи у собі непомітний океан емоцій. Найціннішою твоєю рисою є вміння пристосовуватися до емоцій іншої людини, співпереживати, зняти емоційну напругу, заспокоїти. „Достоєвський” не вміє говорити „ні” і рідко вступає у конфлікт. Спілкування з великою кількістю людей тобі не подобається. За темпераментом ти, швидше за все, меланхолік. Критична до власної краси, не можеш дозволити собі бути неохайною, не любиш безладу в домі, зайві речі негайно викидаєш. Обираєш якісний одяг. Заради близьких ти здатна працювати не покладаючи рук, але треба, щоб цю жертву помітили і оцінили, інакше ображаєшся. Приділяєш багато уваги моральному аспекту культури людини – чесності, совісті, гідності, порядності, інтелігентності.

Твій дуал – соціотип „Штірліц”. Це носій таких ознак – екстраверт, сенсорик, логік та раціонал. Така людина володіє жвавим, ясним, тверезим розумом, діє логічно, має спортивну статуру, виразні риси обличчя, високу поетичність та внутрішню наповненість. Він не терпить хитрощів та підступності, вірить у чесну гру. Одними з основних його правил є „сказав – зробив”, „не можеш – не обіцяй”. „Штірліц” – ініціативний, рішучий, любить бути в центрі уваги. Свої ідеї обстоює сміливо і дуже азартно. Пристрасний борець за якість роботи. З усіх 16-ти типів „Штірліц” найбільше відображає традиційні чоловічі риси характеру – мужність, хоробрість, бажання і вміння захистити. У стосунках любить брати ініціативу в свої руки. В близькій людині йому, насамперед, потрібні якості душі, вміння любити, вірити, сподіватися.

Якщо ти обрала такі ознаки як екстраверт, сенсорик, етик та ірраціонал, твій соціотип – „Цезар”. Ти постійно намагаєшся бути в центрі уваги, товариська, але можеш маніпулювати почуттями інших, недовірлива до нових наукових ідей і всього об’єктивного. Для досягнення успіху використовуєш усі можливі засоби, маєш заповітну мрію, до якої вперто йдеш. Представники цього соціотипу вміють керувати. Часто їхній засіб впливу на людей – нагороди та подарунки. „Цезарі” здатні проявити все розмаїття почуттів – від любові до ненависті, якими вміють прекрасно володіти. Вони за повноцінне кохання – фізичне і психічне, добре знають, чого хочуть від партнера. Ти можеш бути зарозумілою, частіше критикуєш, ніж хвалиш, не розгубишся у складній ситуації, активна там, де інші пасивні, непосидюча, постійно шукаєш нових вражень. А ще – маєш вроджений смак, прагнеш душевного комфорту, не любиш правил і охоче їх порушуєш.

Твій дуал – соціотип „Бальзак”. Його „психологічний набір” – інтроверт, інтуїтик, логік та ірраціонал. Такі люди мають сильну інтелектуальну уяву, вивчають життя шляхом спостережень, їм властиві іронія, „чорний” гумор та песимізм. „Бальзак” – глибокий аналітик, майже ніколи не виявляє емоцій, не любить сильних пристрастей, крику та сліз. Але під маскою незворушності та зарозумілості ця людина приховує чутливість і скромність. „Бальзаки” беруть до уваги інтереси інших людей, іноді дивують несподіваністю своїх вчинків, поважають сильних особистостей, люблять батьківщину, історію своєї країни. Представник цього соціотипу завжди дає можливість говорити партнерові, висловлюючись лише тоді, коли справді потрібно. У діловій активності він потайний та обережний, не любить просити чи торгуватися, діє, керуючись інтуїцією. Його ідеал – людина дії. У романтичних стосунках „Бальзак” ніколи не прискорює події, прагне зберегти незалежність, тому часто здається недосяжним.

Знайти свого „дуала” – справжнє щастя, адже це і є твоя психологічна „половинка”, твоє доповнення. Стосунки саме з такою людиною мають набагато більше шансів розвиватися гармонійно, бути глибокими та довготривалими.

“Швидка соціонічна допомога”

Соціоніку можна застосовувати, коли обираєш чи змінюєш професію. Погодься, що дуже важливо враховувати свій потенціал, уподобання, використовувати сильні сторони натури та обрати ту справу, яка буде виходити найкраще і приносити задоволення. Наприклад, завдяки комунікабельності, здатності інтуїтивно розуміти людей, вмінню імпровізувати та артистизму, соціотип „Гекслі” (інтуїтивноxетичний екстраверт) може бути кращим за інших консультантом, журналістом, психологом чи „зіркою” естради. Через підвищену емоційність, нестандартне мислення, яскраво виражене прагнення до прекрасного та здатність миттєво відчувати фальш у всьому серед типу „Єсєнін” (інтуїтивно-етичний інтроверт) багато письменників, художників, музикантів, акторів. Представники соціотипу „Джек Лондон” (логіко-інтуїтивний екстраверт)можуть бути хорошими підприємцями, вченими та юристами, тому що володіють лідерськими якостями, красномовством та працьовитістю. А до типу „Дон Кіхот” (інтуїтивно-логічний екстраверт), якому властиві ентузіазм, вміння бачити перспективи та винахідливість, належить багато дослідників, аналітиків, викладачівта фотографів.

З’ясувавши, який соціотип притаманний тобі, рідним, друзям, коханому, ти зможеш значно краще зрозуміти себе та своє оточення, пізнати причини можливих конфліктів та непорозумінь, покращити свої стосунки з різними людьми та поступово виробити власну модель спілкування.

 

Джерело: tobi.in.ua

Від admin