В Україні відновився інтерес до «чистої» енергетики. Хоча в загальному енергобалансі країни відновлювальна енергетика все ще займає мізерну частку. Втім, Тернопільщина на власному прикладі доводить, що вітрогенератори — крок у майбутнє, повідомляє сайт Тернополяни.
Так, на Бережанщині невдовзі запустять в експлуатацію нову вітро- геліо- станцію. Зокрема, до її встановлення вже приступили у селі
За прогнозами аналітиків, в найближчі роки вітроенергетика в Україні буде розвиватися швидше, порівняно з іншими галузями відновлюваної енергетики, а загальна потужність вітропарків перевищить потужність сонячних станцій в 10 разів. Це обумовлено тим фактом, що вітроустановки займають меншу площу і коштують дешевше.
— З представниками підрядної організації, яка виконує роботи на замовлення ТзОВ «Біоенергопродукт» під час останньої зустрічі керівники району обговорили терміни проведення монтажних робіт та очікувані строки введення в експлуатацію першої черги потужностей, — інформують в Бережанській РДА.
Таким чином, вже у червні цього року планується встановити 2 вітрогенератори. Всього тут заплановано 8 вітрогенераторів.
За словами експертів у галузі відновлювальної енергетики, вітроелектростанції існують у всьому світі. Вони ідеально підходять для потреб країн, що розвиваються, з їхніми потребами у швидкому введенні в експлуатацію нових потужностей. Вони можуть бути введені в дію і підключені до енергомережі за більш короткий термін, і з меншими витратами, в порівнянні з введенням великих електростанцій, котрим необхідна складна інфраструктура з виробництва та передачі електроенергії. Тому, країни, що розвиваються, мають великий інтерес до вітроенергетичного ринку.